Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tudnatok segiteni, mert nem...

Tudnatok segiteni, mert nem ertem mi tortenik?

Figyelt kérdés

Megprobalom leirni, amit erzek. Eloljaroban: Pcos vagyok, 4 honapja szedem a mercket, tokeletesen visszaallt a ciklusom. Arra csak a nyakbol tudok kovetkeztetni, hogy van pé-m. Pont ma 2 hete voltam nodokinal az elozo ciklusom 22. vagy 23. napjan, nem emlekszem pontosan, hogy megnezzuk, van e valami peteeresre utalo jel, marmint hogy volt e vagy ilyesmi. Megallapitotta, amit eddig is tudtam ugye, hogy policisztasak a petefeszkeim, ez eddig ok, ilyen mar majus ota, amugy gondom nem volt vele, bar remenykedtem benne, hogy a gyogyszer meg a dieta hatasara "lassan kitisztul" megint. Mindegy. A lenyeg:

Okt. 2-an erkezett a (nem) vart mensim, epp mikorra a nyakbol szamoltam. Szokasos 6 nap mensi, majd olyan hetfo kedd korul neha elkezdtek neha enyhe mensis gorcseim lenni, es elkezdett fajni a jobb petefeszkem, de olyan intenziven, mintha valaki okollel akarna kifele bokszolni belole. Neha a balban is ezt erzem, de a jobb a dominansabb ebbol a szempontbol. Mostanra mar annyira kelletlen, ha csak hozzaerek ott kivulrol, szinte erzem. Ez most mi lehet?? Cisztam nem volt, hiszen azt latta volna a doki, leszamitva a tuszocisztakat ugye, de az fajna ennyire?? Vagy ilyen lenne az ovus fajdalom?? Eddig csak max. ilyen bizsergesfelet ereztem, mintha arammal csikiznenek, de ez most annal intenzivebb. A mensis gorcsok most ugy tunik megszuntek, amiben az a fura, hogy amugy se szoktak lenni soha, mensi alatt es elott se szerencsere, most meg nem sokkal utana??? Ez nagyon fura. Pisilni is gyakrabban jarok, felfazva nem vagyok, az tuti, mert nalam az nagyon durvan szokott jelentkezni, verrel meg minden. Lehet hogy petefeszekgyulladason van?? Dehat csak mondta volna a doki azt is nem? Vagy mi a tunete annak egyaltalan, es hogyan jelentkezik? Kicsit meg vagyok kavarodva, most kene lennie a pé-mnek lassan egyedul a tojcsis nyakban bizom mar csak, mert anelkul meg azt se tudom kiszamolni mikor kell megjonnie.

Bocs ha hosszu voltam, es koszi a valaszokat.


2012. okt. 11. 21:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha ebből azt szeretnéd kihozni, h lehet terhes vagy...akkor azt tedd a lista végére. ÉS holnap menj nődokihoz mindenképp ezzel a petefészek fájdalommal!
2012. okt. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jah, az idonkent elojovo mellfajdalomrol meg nem is tettem emlitest, es ez is csak mensi vege ota van, pedig az is csak max. mensi elso napjan faj. Most akar felborulni a hormonhaztartasom, amikor eddig az Ir-en kivul semmi gondom nem volt, raadasul a gyogyszer a rendszertelenne valt mensimet is egybol helyre tette???? En ezt nem ertem :(
2012. okt. 11. 21:50
 3/13 anonim ***** válasza:
Holnap menj dokihoz.
2012. okt. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ne haragudj kedves elso es eddig egyetlen, de te ezt honnan olvastad ki, hogy terhesek hiszem magam. En nem az a fajta "hulye" vagyok, aki minden kis szar jelre terhesnek hiszi magat, plane egy szabalyos mensivel a hata mogott. Ugyhogy koszi az epit jellegu hozzaszolast.
2012. okt. 11. 21:55
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha olvasnád a gyk-t, akkor ebből azt vágnád le Te is. Minden második kérdés úgy indul errefelé, h: görcsölnek a petefészkeim, pisilni gyakrabban járok, ilyen/olyan nyákom...ja, és feszülnek a melleim...Terhes vagyok-e?????

Na, hát ezért írtam.

De ez mindegy is.

Bármi is van, holnap menj el dokihoz, ez a lényeg.

2012. okt. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Olvasom a gyk-t es rendszeres valaszolo is vagyok, a szor felall a hatamon az altalad emlitett kerdesektol, en is hulyet kapok mar toluk. Probaltam ugy fogalmazni, hogy meg csak veletlenul se ez jojjon ki a mondandombol. De akkor nekifutok megegyszer:

Nevezheto ez ovus fajdalomnak, vagy valami mas gond van. Azert az megjegyzem, hogy azert nem halok bele a fajdalomba, a lenyeg, hogy masmilyen mint amit eddig ilyenkor ereztem, valamint hogy mas mit erez ilyenkor?? Illetve ha van valakinek tapasztalata petefeszekgyulladas teren es megosztana velem, azt megkoszonnem. Ennyi lett volna a lenyeg.

2012. okt. 11. 22:14
 7/13 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Szerintem holnap menj dokihoz!!! Hátha csinál uh-t, és ha peteérésed van, akkor tudod biztosra, és hát hajrá! Ha más áll a háttérben, akkor tud rá adni valamit.
2012. okt. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk azt én sem értem, hogy az első hozzászóló miért úgy reagált, nekem egyáltalán nem az jött le, hogy terhesnek képzelnéd magad. Na mindegy.

A kérdésre visszatérve akár a peteéréstől is lehet ilyen intenzív petefészek fájdalom. Nekem is volt ilyen miután abbahagytam a fogamzásgátlót. Egyre jobban fájt, néha egész intenzíven be is görcsölt. El is mentem orvoshoz, mert korábban nem éreztem ennyire erősen, és én is gyulladástól féltem, de az UH a peteérést igazolta.

De tényleg az a biztos, hogy megnézeted magad orvossal, nehogy mégis gyulladás legyen, mert mi itt csak találgatni tudunk.

2012. okt. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is PCOS vagyok, a saját tapasztalataim egrészt az, hogy az ovus fájdalom kb fél napig tart, és nem tovább. Egyébként elég intenzív féloldali feszítő fájdalom.


Viszont a sok pici ciszta a petefészekben simán meg tudja nagyobbítani annyira a petefészket, hogy fájjon. Ha fél napnál tovább tart, akkor gyanús hogy sajnos inkább erről lehet szó.


Nekem a diéta-mozgás-metformin egy éven belül eltüntette a cisztákat, de most ugrott be, egyszer nekem is volt hasonló már akkor amikor a sok pici ciszta nem volt meg a petefészkemben. Meg is ijedtem hogy visszatértek, és elmentem dokihoz, mert nem tudtam mire vélni. Kiderült hogy abban a hónapban többszörös peteérésre készült a szervezetem, és az nagyobbította meg a petefészkemet annyira, hogy napokig fájjon az ovu előtt. Lehet, hogy neked is ahogy hat a gyógyszer, most a szervezeted felturbózza ezt a dolgot egy kicsit.


Én mindenképp elmennék orvoshoz, olyanhoz ahol van hüvelyi ultrahang, már csak kíváncsiságból is.

2012. okt. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen volt az ovu környékén, szerintem is menj dokihoz, hogy nézze meg uh-val.
2012. okt. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!