Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi történik a peteérés után a...

Mi történik a peteérés után a menzesz első napjáig a petével normális esetben (tehát mikor nem próbálkozunk babával)? Hova lesz az érett pete? Vagy "túlérik", hogy nem lehet teherbe esni később? Hogy zajlik le a menstruációs ciklus?

Figyelt kérdés
2012. okt. 17. 08:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%

A pete az ovuláció után 12-24 óráig életképes,addig fejlődik és a petevezetőben vándorol, de egy bizonyos idő elteltével már túlérik, ahogy Te is írtad, és elhal. Ezután a vérzéssel együtt távozik a testünkből.

Röviden ennyi...

2012. okt. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Nem érik túl. Mikor megérett kiszabadul a tüszőből, ezután kb. 12-24 óra áll rendelkezésre, hogy megtermékenyüljön, mert elöregszik. Ha nem történik megtermékenyülés, akkor elhal és felszívódik. A visszamaradt tüsző (amiből az érett petesejt kilökődött) sárgatestté alakul és progeszteront termel, ami a beágyazódást és a baba megmaradását segíti elő. Ha nem történik meg a beágyazódás a peteérést követő 7-10 nap múlva, akkor a sárgatest összeesik, lecsökken a progeszteron szint, és megjön a menzesz.
2012. okt. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szó szerint úgy van, ahogy az előttem szóló leírta :)
2012. okt. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Hát én ezt a történetet úgy ismerem,hogy a megérett pete kilökődik a tüszőből,és elkezd vándorolni a petevezetőben,ahol 12-24 óra múlva elöregszik és elhal(ha nincs megtermékenyítés),bekerül a méhbe.A megvastagodott méhnyálkahártya leválik a méhfalról és ez a menstruáció.Az elhalt pete pedig nem felszívódik,hanem a vérzéssel együtt eltávozik a szervezetből! Én így ismerem a mensi folyamatát.
2012. okt. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Akkor ideje felfrissíteni az ismereteket. A meg nem termékenyült petesejt felszívódik...

De igazából az lényegtelen is, hogy felszívódik, vagy esetlegesen a menzesszel távozik. A lényeg az, hogy 1 nap alatt elöregszik, azért nem lehet teherbe esni később.

2012. okt. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De akkor a pete elöregedése után miért telik még napokba (akár több mint 10 nap), hogy megjöjjön a menstruáció?
2012. okt. 17. 16:01
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Leírtam, hogy miért. Azért, mert ha meg is termékenyül, nem ágyazódik be rögtön, hanem jó még egy hetet vándorol lefelé, mire elkezd beágyazódni. És maga a női szervezet is csak a beágyazódás megtörténtétől szerez tudomást a terhességről, a megtermékenyülést nem érzékeli. Röviden ennyi. De nálad aztán nagy hiányosságok vannak. Hol jártál a bioszórákon?
2012. okt. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem kedves 5.válaszoló,hogy azért mert én azt írtam,hogy vérzéssel eltávozik az elöregedett petesejt meglincselsz!!Olyan de olyan kis hülyeségeken tudtok fennakadni,hogy el sem hiszem!Nem tök mind1 hogy mi lesz vele??A lényeg,hogy addig ne termékenyüljön meg,amíg a nő nem szeretne gyereket!!Meg a másik,hogy mindig minden hónapban megjöjjön normálisan!ENNYI!!
2012. okt. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk én szeretnék gyereket, nem bánnám ha jönne, csak a párom miatt nem dolgozunk még rajta... Viszont múltkor úgy adódott, és nem akartam feleslegesen áltatni magam. De most már csak azt nem értem, hogyha ez ennyire "pontosan így történik", és ritka a többszöri peteérés (ami után nem értem miért nincs újabb menzesz), akkor elvileg csak 3-4 nap lenne, amikor mindenkinek védekeznie kellene...
2012. okt. 18. 14:04
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem akadtam fenn, írtam is, hogy igazából ez a része lényegtelen. Te kattogtál rajta azzal, hogy "kijavítottad" a felszívódik dolgot, egyrészt helytelenül, másrészt tényleg tök mindegy.

Amúgy igen, nagyrészt elég lenne akkor védekezni. Csakhogy azért nem olyan egyszerű mindig belőni azt a napot, mikor tényleg az ovu van. Mert pár napokat indig tolódhat, és nem tudhatod, hogy nem lesz-e esetleg több peteérésed.

2012. okt. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!