Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Peteérés után hasgörcs? Normális?

Peteérés után hasgörcs? Normális?

Figyelt kérdés

Csütörtökön kettő 18mm-es tüszőm volt ultrahang szerint, az orvos szerint péntek-szombatra volt várható a tüszőrepedés. Szombat hajnalban éreztem is, nagy szurkálások és hasfájás közepette (kb fél-1 óráig tartott).

Vasárnap óta enyhén görcsölget a hasam, lehet, hogy a tüsző vándorlását érzem? Normális ez?


2012. júl. 17. 10:01
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam ezzel kapcsolatban, hogy a megérett tüszőből a petével együtt folyadék is távozik, ami a hasüregbe kerülve még pár napig okozhat enyhe hasfájást. A tüsző szerintem már nem vándorol, elsorvad és a helyén sárgatest képződik, ez kezdi termelni a progeszteront, ami majd a beágyazódást segíti.


Remélem, tudtam segíteni.:) Nekem is péntek-szombat körül lehetett a pé-m, úgyhogy együtt izgulok veled!:)

2012. júl. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Izgulok érted is, majd írhatnál, ha van valami. Mikor tervezel tesztelni?
2012. júl. 17. 14:44
 3/34 anonim ***** válasza:

28-ika körüli napokban pont vendégeink lesznek, és én mindenképpen párommal kettesben szeretnék reggel tesztelni - szóval olyan 30. körül gondoltam.


És te?

2012. júl. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Legkorábban 25.-26.-án talán, elöbb nem akarok mert csak elkeseredem! Én egyedül akarok tesztelni és utána este megmondani a páromnak! :) Szurkolok! Mióta próbálkoztok?
2012. júl. 17. 15:22
 5/34 anonim ***** válasza:

Második próbálkozós hónapunk, és második baba is lenne, már van egy 15 hónapos kisfiunk. Előző hónapban rengeteg tesztet elsütöttem a magam csendességében, idő előtt, így most ettől szeretném megkímélni magam.:)


Mostanában 26 napos ciklusaim voltak, így ha 28-a körül még mindig nincs menzi, akkor már elég jók lesznek a kilátásaim és megkockáztatom, hogy együtt várjuk a két csíkot párommal.:)


Ti mióta próbálkoztok? Milyen gyakran voltatok együtt pé körül?

2012. júl. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Ez a korai tesztelgetés ismerős! :)))

1 éve próbálkozunk. A nőgyógyászom azt mondta, hogy peteéréskor minden nap együtt kell lenni. Rákérdeztem, hogy nem lesz az kicsit sok? Merthogy 1 nap nem kevés a spermák fejlődéséhez? És azt mondta, hogy ahol a férjnek jók a spermái ott nyugodtan lehet naponta, sőt akár naponta többször is.

Úgyhogy mi együtt voltunk csüt-péntek-szombaton is. Első babára sokat vártatok?

2012. júl. 18. 13:15
 7/34 anonim ***** válasza:

Akkor ti már voltatok spermavizsgálaton is, gondolom!


És a dokid mit mondott amúgy, miért nem jött még a baba 1 év alatt?


Nekünk első baba a 2. hónapban jött össze, az első hónapban sajnos nem tudtunk együtt lenni a pé körüli 4 napban + utána 1 napig. Előtte 10 évig szedtem fogigátlót, így én is meglepődtem hogy ilyen gyorsan jött a baba. Egy picit aggódom is hogy most hogy már nem szedtem tabit, már nehezebben fog jönni a baba, dehát meglátjuk.:) Fel a fejjel, ez a lényeg!:)

2012. júl. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:

Ja és azt akartam még tőled kérdezni, hogy elmúlt már azóta a hasgörcsöd?


Nekem annyira furcsa tüneteim voltak tegnap este és ma reggel is, hogy már abban sem vagyok biztos, hogy tényleg hétvégén volt ovum.:O Húú de messze van még a hó vége!!!:)

2012. júl. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Igen, sőt ma jobban görcsöl mint tegnap. :(

7hónap után mentem el dokihoz, kiderült, hogy rossz a TSH értékem és a prolaktin szintem és peteérést sem látott akkor amikor kellett volna. 36-50 napos ciklusaim voltak.

Aztán gyógyszerekkel most helyre hoztuk ezeket, a ciklusom beállt 27-28 naposra és kaptam Clostit is, ettől lett peteérésem. Igen, voltunk spermavizsgálatom, a párommal minden rendben van.

Úgyhogy most csak várunk és várunk, hogy mikor akar jönni a babánk, most már elvileg minden a helyén van.

Szerencsés vagy 10 év gyógyszer után, hogy ilyen hamar összejött. Én 5 évig szedtem és amikor abbahagytam olyan frankón megkutyult mindent, hogy el sem hittem. +15kg, hajhullás, pattanások...

Szurkolok, hogy most is hamar sikerüljön nektek.

Jó messze van még a hó vége! :(

És milyen nemü babát szeretnél másodiknak?

2012. júl. 18. 15:51
 10/34 anonim ***** válasza:

Akkor minden esélyetek megvan nektek is ebben a hónapban!!!:)


Én is görcsölgetek, de kb. folyamatosan. Feszül-húzódik az egész méhem és néha szúrkálásokat érzek itt-ott. Tudom, nagyon korai még bármilyen tünetnek, nem is élem bele magam... De azt is tudom, hogy annak idején kisfiam a ciklusom 10. napján fogant (genetikai UH-n pontosan megmondták a 12. héten), 5 napra rá egész nap szúrkált a hasam, 2 nap múlva menzis görcseim voltak 2 napig. Aztán semmi, majd 1 hét múlva pozi teszt. Szóval, nem lehetetlenség.:)


Kisfiam egy tündér! Egy igazi kispasi, 1000 lányért sem adnám, és mindenkinek kívánom hogy átélhesse a fiús anyuka szerepet!

De most másodjára nagyon szeretnénk egy kislányt IS!:)


És ti?

Amúgy milyen gyógyszereket szedsz? Prolaktinra kaptál bromot?

2012. júl. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!