Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Magas (6,1-es) IR esetén...

Magas (6,1-es) IR esetén milyen kezelés kell, hogy teherbe tudjak esni?

Figyelt kérdés
Nincs PCO-m, minden más hormonom rendben van, a progeszteron is. Több fázisban lettek mérve. De a mai labor kimutatta az inzulin-rezisztenciát. most mit kell tennem? valakinek van tapasztalata?

2012. okt. 17. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Az egyetlen szám, amit írtál nem információ. Min. három pontos terheléses cukorvizsgálat során 3 inzulinértéket mérnek, éhgyomrit, egy órásat és két órásat. 6.1-es éhgyomrinak magas, másik kettőnek elég alacsony... ez most melyik? A cukrod milyen volt a három időpontban?
2012. okt. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
mint írtam, maga az IR a 6,1. Vércukor értékek tökéletesek, de az inzulin nem, 0 percesen felső küszöb (23), 120-nál 93. :(
2012. okt. 18. 06:30
 3/7 A kérdező kommentje:
kaptam a doktornőtől Merckroformin-t az IR-re. valószínű ebben a hónapban is az IR miatt halt el a terhességem :( a Merckroformin mennyi idő alatt rendezi az inzulin-problémát, diéta mellett? mikor marad majd meg a terhességem? valakinek tapasztalata?
2012. okt. 26. 15:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Nekem is IR-em van, PCO-m nincs, progszteron rendben. Viszont én is azt mondom, mint az előző válaszoló, hogy egy értékből nem lehet megmondani, hogy IR-es vagy-e, vagy sem! Nekem 2* vettek vért,(nem 3*), de már az is kimutatja. 0'és 120'-es inzulint néznek. Akkor tudják megmondani, hogy IR-es vagy-e, ha csinálnak egy terheléses vérvizsgálatot. A 0' inzulin érték 5-ig jó (hiáva van a tartományhoz írva (0-29)! Nekem ez volt a papírra írva, lehet hogy más a te és az én laboromban végzett mértékegység! De mégsem jó, ha 5 felett van! A 1201-nál pedig nem írtak ref.tartományt, de ott az érték 25-ig jó, ÉS nem lehet több az éhgyomri ötszörösénél az érték. Vagyis ha valakinek pl. az éhgyomri 2, akkor hiába 25 a terhelt inzulinértéke, az ugye a 2-nek 12 és félszerese(!!!) és nem ötszöröse, vagyis fennáll az IR!
2012. nov. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

üdv, a 6.1-es HOMA-IR a terheléses vércukor- és inzulinvizsgálat eredménye lett.

már kaptam gyógyszert és diétára fogott az orvos.

2012. nov. 9. 13:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló vagyok. Ha gyors javíulást akarsz elérni, akkor egy jó tanács: sportolj rnedszersen! Heti 3-4 edzés elég, de az minden héten legyen meg!
2012. nov. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igen, köszi, mondta ezt is a doktornő. tegnap vettünk egy elliptikus trainert otthonra és tegnap már tapostam. minden nap szeretnék, ahogy mondod is.
2012. nov. 12. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!