Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van itt olyan PCO-s, aki...

Van itt olyan PCO-s, aki orvosi kezelés, beavatkozás nélkül is teherbe esett?

Figyelt kérdés
2012. jan. 22. 08:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ mit értesz ezalatt...

Mert mi nem vállaltunk inszemet, lombikot, nem vállaltam a drilling műtétet, csak egyetlen hónapban szedtem clostyt, de nem használt semmit, így nem folytattam, mert így is rengeteg cisztám van; de betartottam a cukorbeteg diétát, mozogtam és szedtem a metformin gyógyszert, így sikerült spontán, minden orvosi trükk nélkül már a második babánk.

(Annyi, hogy a párom ki lett vizsgálva, de nekem még HSG-m sem volt, mert arra sem mentem el!)

Tudtam, hogy menni fog és így is lett!

Az elsőre ugyan a diétától számítva másfél évet vártunk, addig álltak helyre a hormonjaim és a ciklusom (előtte nem is volt spontán mensim) de a második azonnal sikerült!


Egy 15 hós kisfiú és egy 21 hetes pocak kiscsaj anyukája

2012. jan. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát... Nekem igen, bár egy hónapja szedtem a metet, mikor aktuális lett a téma. A második próbálkozós hónapban jött össze. Ettől függetlenül a metformint nagyon fontosnak tartom, és az első 12 hétben szedtem is, utána hagytam abba.


Meg ami fontos, hogy nekem nem igazán voltak cisztáim, csak egy kevés, nem is volt egyértelmű az uh kép, ir-m volt inkább, meg volt olyan, hogy kimaradt egy-egy ciklus, de ez sem volt jellemző, általában 28-30 naponta megjött mindig, évente max egyszer-kétszer nem jött meg, és peteérésem is mindig volt (uh-on is látszott). Szóval: nekem az ir volt a meghatározó tünetem, meg az a pár ciszta, ami egyébként a terhesség 12. hetében már nem látszott, addigra csak a sárgatest maradt. De terhesség alatt amúgy sem jellemzőek a ciszták, majd utána kiderül. Az inzulinom viszont nagyon nem volt jó, szóval baba után is szedem majd a metet.


24 hetes kismama

2012. jan. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az elsö babánk a második próbálkozós hónapban sikerült, nem szedtem akkor még metet.

A második babánkra 2,5 évet vártunk, de ebben volt 4 sikertelen inszemináció is. Aztán belefáradtunk a rengeteg orvoshoz mászkálásba, meg a kiadásokba és szünetet tartottunk a következö beavatkozásig, ami a drilling lett volna. És az elsö hónapban, az utolsó inszem után sikerült spontán teherbe esnem. Így megúsztam a drillinget :)

12+2hkm

2012. jan. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!