Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » SOS PCOS Most mit csináljak?

SOS PCOS Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Most derült ki számomra, hogy pcos-em van, ez megvisel lelkileg, de leginkább anyagilag. kevesebb mint egy éve leépítés volt a cégünknél, 3 hónapig kaptam munkanélküli járadékot, azóta kapom a bérpótló juttatást, ami 22500 Ft. Tehát a kérdésem, ennyi pénzből hogyan? jelenleg az is nagy nehézséget jelent, hogy a recepteket kiváltsam, ami havonta kb 5000 Ft. Nem tudom, hogyan tudnám a diétát tartani, nem tudok vásárolni speciális alapanyagokat. Egyelőre annyit teszek, hogy mozgok, és mindenből kevesebbet eszem, illetve napi 5x étkezek. Szerintetek most mi lesz velem? Egyedülálló vagyok, anyukáméknál lakom egy külön lakrészben, ha ők nem segítenének nem is tudom mi lenne velem. Bocsi, hogy terheltelek benneteket a gondjaimmal, a lényeg és a kérdés tehát annyi, hogy használhat e a pcos gyógyszer abban az esetben, ha nem tudok megfelelően diétázni. Minden választ nagyon köszönök.
2012. okt. 17. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem egyszerű, a diétás dolgok sokba kerülnek. De ami nem kerül pénzbe, ha cukor helyett nem használsz semmit a kávéba pl. (én is simán iszom, hozzá lehet szokni). A sima tészta helyett durumot veszel, ez sem drágább, ha nem márkás olaszt veszel, és a sima rizs helyett barnarizst eszel, lehet kapni fél kg-os csomagban, kb. 300 forint (ez azért drágább).

A korpás kenyér sem sokkal több, mint a rendes, de süthetsz is otthon, vagy én szoktam néha fehér kenyeret enni (ha nincs más), úgy, hogy szórok rá jó sok korpát. Hirtelen ennyi jut eszembe.

Diéta nélkül nincs értelme gyógyszert szedni, én próbáltam, nekem romlott az állapotom.

Kitartás!

2012. okt. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod. :)
2012. okt. 17. 20:22
 3/10 anonim ***** válasza:

Inkább diétázz és mozogj, mint a gyógyszert szedd diéta nélkül. Azt mondják még árthat is magának az ember ezzel.


Sztem ha nem akarsz gyorsan kisbabát ne szedj még gyógyszert, van időd, próbáld meg az alternatív megoldásokat!

2012. okt. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia, nem tudom van-e tulsulyod, mert en is PCOS-es vok tulsuly nelkul, es hat annyit csinalok, hogy nem eszem cukrot es lehetoleg kerulom a feher lisztes dolgokat plusz baratcserjet szedek es ez rendbe rakta a ciklusom, azt nem tudom, hogy gyerekem lehetne-e, mert meg nem probaltuk :)

23 L

2012. okt. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Milyen gyógyszert kapsz te ami 5000ft havonta?

Egyébként én is azt mondom inkább a diétára költs mint a gyógszerre.

2012. okt. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én az aviva tornát tudnám ajánlani:

Bea - PCO szindróma miatt tavaly januárban végezte el a tornát. Fél évig tornázott, minimum heti két alkalommal. Júliusban már nem látszott egyetlen ciszta sem! Csodálkozott is a doktornő, mert a petefészkei teljesen tiszták és szépek! Azóta is tornázik heti két alkalommal. Minden eredménye jó, a hormonértékek a normál tartományban vannak. Ez egy sikertörténet, amit tegnap olvastam, de ez csak egy a sok közül. Szerintem nyugodtan kipróbálhatod, nem is kerül semmibe csak heti 2X 30 percbe.Én tegnap töltöttem le a netröl, és ki szeretném próbálni.Szerintem olvass utána a dolgoknak, és eldöntheted, tényleg nem kerül semmibe, és még egészséges is a mozgás. Majd irj, hogy döntöttél.

2012. okt. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok, első válaszoló vagyok. Leírnám az én tapasztalatomat.

165 cm vagyok, és 46 kg. PCOS, IR-es, autoimmun pajzsmirigy beteg. 15 év alatt 4 menzeszem volt. A 15 év alatt elég sok dolgot kipróbáltam, mire gyógyszerhez nyúltam: aloe verás termékek, méhpempő, akupunktúra, talpmasszázs, természetgyógyász, homeopátia, aviva torna, ezek csak a legismertebbek.

Sajnos az én esetem olyan súlyos, hogy csak a gyógyszer tudott segíteni, abból sem az általános metformin, hanem kombinált tabletta, ami tényleg piszok drága.

Ezt csak azért írtam, mert nem lehet tudni, hogy a kérdező is milyen gyógymódokat próbált már ki, de biztosan szednie kell a gyógyszert, ha szedi. Nem véletlenül költ rá annyit. Sajnos mindenki szervezete máshogy működik, én csak a gyógyszeres kezelésre reagáltam - és mellette sport, diéta - az is két évig tartott. Üdv mindenkinek.

2012. okt. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Milyen gyógyszereket szedek ami 5 ezer ft-ba kerül? Szedem a merckformint, napi 3x850-et, és szedem a proverát, ugyanis nincs menstruációm, ha nem szedem, egy hónapban 25 nap szedem... Számold ki, hogy mennyibe kerülnek ezek. Egy hónapban 3-4 doboz provera, és 2-3 doboz merckformin megy el. Sajnos a legolcsóbbat nem tudom szedni, próbáltam, de állandó hasmenésem volt tőle, egyedűl ez a nyavajás merck használ, az meg kb 1500 Ft egy hónapban. ja bocs, akkor az 5 ezer ft-al lehet keveset is mondtam. És próbáltam minden homeopátiás készítményt, barátcserje, cickafark, de a mensimet semmi sem hozza meg.
2012. okt. 18. 13:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, minden változtatás a helyes irányba csak segíthet! Semmiért sem kár! Tudakolódj sokat arról, hogy miről szólna a "tökéletes" kezelés, és próbáld a lehetőségeidhez képest a legjobban tartani! Csak javulást érhetsz el vele, rosszabb nem lehet! Enni fontos, még ha nem is tudod megvásárolni a drágább termékeket, a sokszor kicsire váltás és a rendszeres sport és gyógyszer már jó alap! Csak tudd, hogy ha változnak a körülményeid, mi legyen a következő cél, amit bevezetsz az életedbe!
2012. okt. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Proverát semmi értelme szedni. Ha tartod a diétát és a merckformint szeded lesz magától mensid. Nem tesz jót sokáig szedni a proverát.
2012. okt. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!