Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a véleményetek? Magától...

Mi a véleményetek? Magától felszívódó méhen kívüli terhesség után mennyi az esélye, hogy a következő terhesség jó helyen, a méhben jön létre?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy ha a petevezetékben egyszer elakadt, akkor másodjára miért ne akadhatna el!? Volt már valakinek ilyen?
2012. okt. 20. 13:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Ha méhen kívüli terhessége van az embernek nem hiszem, hogy magától felszívódna. Legalábbis én ilyenről nem hallottam, vagyis talán attól függ hol lesz, Mert ugye a petevezetéknél ont az a baj, hogy ennek a vezetőnek kicsi a lumene és amikor az embrió elkezd növekedni akkor szokott gondot okozni amihez orvosi segítség kell, mert ez akut hasi katasztrófának számít.
2012. okt. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De, van ilyen, hogy magától felszívódik és műtét nélkül meg lehet úszni! Pont így jártam 1 hónapja.
2012. okt. 20. 16:38
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha velem ez történt volna, nem bíznám a mázlimra, hogy nem esik meg mégegyszer, és ne adja Isten még nem is szívódik fel magától, vagy probléma lesz belőle (rámehet a petevezető is!). csináltatnék egy átjárhatósági vizsgálatot. Indokolt is, és ha jó az eredmény megnyugodnék. Neked is ezt javaslom!
2012. okt. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Őszintén én ezt nem tudom elképzelni és nem is hallottam róla, hogy magától felszívódik. Első válaszoló vagyok. Miből gondolod, hogy méhen kívüli terhességed van vagy volt? Tessék elmenni orvoshoz.
2012. okt. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Velem megesett, hogy felszívódott a terhességem. Én sme hittem el, ekkor kezdtem utána járni a dolgoknak. Hogy méhen kívül vagy bleül volt onnan tudni, hogy a felritkulása a szövetnek hol indul meg. Nekem nem lett pozi tesztem, később norcoluttal hozták meg a mensim. Nálam komoly inzulin, tesztoszteron és progeszteron eltérések voltak a háttérben. Keresd az okot, ne törődj bele!
2012. okt. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Sajnos én így jártam. Egy éven belül két méhenkívüli két különböző oldalon. Egyik felszívódott, másikat műtötték (petevezető eltávolítás) Ezután átjárhatósági a megmaradt petevezetőre és eredmény átjárható, így megint próbálkozás és újból méhenkívüli. Vagyis hiába volt átjárható valami gond mégis van. Szerencsére ismét felszívódott és műtét nélkül megúsztam folyamatos orvosi megfigyelés mellett. Már csak a lombik jöhet szóba.
2012. okt. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Első /negyedik válaszoló! Nagyon kedves, hogy orvoshoz küldenél...szerinted magamnak állítottam fel ezt a diagnózist orvos nélkül? :) 1 hetet feküdtem kórházban a méhen kívüli terhességemmel. Kb 1 hónappal ez előttig én sem tudtam, hogy létezik magától felszívódó méhen kívüli terhesség. Mivel nem görcsöltem és nem véreztem, így nem műtöttek rögtön, hanem befektettek megfigyelésre és ha baj van, akkor rögtön tudnak műteni. Sajnos ez így működik. Uh és vérvétel minden nap. Kívánom, hogy Neked soha ne kelljen ezt átélni!

Azóta a dokimmal folyamatos kapcsolatban vagyok, mivel mi is azon vagyunk, hogy ez ne fordulhasson elő még egyszer, mert nem olyan könnyű ám feldolgozni két sikertelen terhességet. De a legtöbb kivizsgáláshoz meg kell várni, hogy megjöjjön az első menstruáció és utána kezdhetjük a kivizsgálásokat.

Ennek a kérdésnek a megfogalmazása pedig azért merült fel bennem, mert elég sok embertől lehet hallani, hogy a következő terhesség sikeres volt egészséges babával és szerettem volna olyan emberek pozitív véleményét kérni, akik pont így jártak. A kórházban is ahány orvost kérdeztem, mindegyik azt mondta, hogy 6 hét után lehet újra próbálkozni...na én vizsgálatok nélkül már nem merek!!! De azért kíváncsi voltam, hogy valaki mégis szerencsével járt-e egy ilyen dolog után. Ennyi.

2012. okt. 22. 08:54
 8/12 anonim ***** válasza:
Negyedik válaszoló vagyok. Tudod én csak informálódtam és csak segíteni akartam.
2012. okt. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én is csak informálódni akartam :) Annyi kérdés és kétely van ilyenkor az emberben ...:(
2012. okt. 22. 20:40
 10/12 anonim ***** válasza:
Elhisem Kedves Kérdező negyedik válaszoló vagyok. Eü-ben dolgozom ezért van az, hogy sokat kérdezősködök egy probléma kapcsán. Az orvost meg azért mondtam neked, mert nem egy emberrel beszéltem akár itt, akár máshol akik alig akartak elmenni orvoshoz. Nem bántani akartalak. Viszont ha bármi kérdésed lenne ha tudok nagyon szívesen válaszolok.
2012. okt. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!