Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van olyan tünet egy terhesség...

Van olyan tünet egy terhesség esetében, ami biztosan jelentkezik?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam ebben a témában, és nem mindenkinél van pl. hányinger, meg reggeli rosszullét.

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy ha végeztem egy terhességi tesztet 3 héttel az esemény után, és az negatív lett, akkor biztosan megnyugodhatok? Tehát nem kell feltétlenül több tesztet csinálni? Ráadásul a mensim is megjött azóta normálisan. ( bár sok nőtől hallottam már, hogy terhesen is megjött neki).


2009. aug. 8. 21:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Olyan tünet? Hát azon kivül,hogy nem jön meg. Tudom van olyan akinek megjön,de mivel te azt irtd,hogy rendesen és ugyanugy vérzel mint eddig igy kicsi a valószinüsége,hogy terhes lennél.Ha nem vagy biztos benne 1 hét mulva csinálhatsz mégegy tesztet az már tuti kimutatná ha az lennél. De azért legközelebb védekezz mert gondolom nem lenne jó minden honapot végig stresszelni,vajon mi lesz.:)
2009. aug. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ami terhesség esetén tutibiztos, az az UH vizsgálaton a szívhang, illetve a magzatmozgás, valamint a vérből végzett terhességi teszt pozitív eredménye.


Minden más, ahogy olvasom, esetleges. Van, aki a 6. hónapig menstruál, van, akinek semmi tipikus tünete (hányinger, szagundor) nincs, van, akinek 3 hetes késésnél is még negatív a vizelettesztje, és így tovább.


Az alapszabály az, hogy két hetet meghaladó késésnél akkor is fel kell keresni az orvost, ha a vizeletteszt negatív. Vérzéskimaradást ugyanis nem csak terhesség, hanem betegség is okozhat.

2009. aug. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!