Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha tavaly 11 naig voltam...

Ha tavaly 11 naig voltam munka nélkülin, és azota dolgoztam de most megint munkanélkülin vagyok és teherbe estem gyedet is fogok kapni vagy csak gyest?

Figyelt kérdés

2012. okt. 29. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem csak gyest.


Akkor kaphatnál gyedet, ha meglenne a 365 nap a szülést megelőző 2 éven belül (vagyis a 11 napon kívül még kell 354), és biztosított vagy szüléskor (vagy igénylés előtt vissza tudsz menni álláskeresésire.) Mivel álláskeresési csak 3 hónapra jár, így első blikkre, ennyi adat alapján a gyesre szavazok.

2012. okt. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 sumergo ***** válasza:
Mi volt a 11 nap munkanélküli előtt? Lényeges kérdés!
2012. okt. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
a szulest megelozoen kell a 365nap?nem a teherbe esestol? Mert a teherbe esesemig meg van csak nem folyamatos hanem ket munka helyrol ez baj?
2012. okt. 29. 14:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha van megszakítás.


Viszont ha kihasználod most az álláskeresésit teljesen, akkor munkaviszony nélkül nincs esély gyedre, még tgyásra is csak neccesen.


Ha meglesz szülésig a 365 nap (teherbeeséstől nem is lehetne meg, tekintettel arra, hogy a terhesség csak durván 280 nap), akkor szüntesd meg az álláskeresésit, és csak a szülés előtt kérd újra. Akkor lehet sakkozni, hogy járjanak az ellátások.

2012. okt. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 sumergo ***** válasza:

Úgy, úgy! Ha most megszünteted az álláskeresési járadékot, és csak a tgyás elöttre kéred, akkor valszeg fogsz kapni gyedet, mert az utóbbi 2 évben meglesz az egyévnyi munkaviszonyod.

Szóval a kiírt időpont előtt 28 nappal már kérheted a tgyást, ettől asz időponttól visszafelé kell kiszámolni, h meddig elég az álláskeresési járadékod. Ha rendesek a munkaügyi központban, akkor segítenek neked. :-)

2012. okt. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!