Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tényleg lehet befolyásolni a...

Tényleg lehet befolyásolni a gyerek nemét a pózzal?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, nincs párom, nem is tervezem, hogy a közeljövőben gyerekem lesz, csak érdekel.


Láttam egy tévéműsorban, hogy nemzés közben lehet befolyásolni, a "nemződő" gyerek nemét a nőbe jutott sperma mennyiségével, és ajánlottak különböző pózokat, a nemekhez.


Na, de ha jól tudom, akkor a nők kromoszómái mind X-ek, a férfiak kromoszómájának a fele X, a másik fele Y. Az ivarsejtekben az adott ember kromoszómáinak csak a fele van, így minden petesejt X, de minden második ondósejt X, és szintúgy minden második Y, és ha a petesejtet egy X sejt termékenyíti meg akkor (X+X) lány lesz, ha egy Y akkor (X+Y) fiú. De akkor mindegy, hogy mennyi sperma jut a nőbe, 50% - 50% esély van arra, hogy X vagy Y ondósejt termékenyítse meg.


Én tudok valamit rosszul, vagy a film volt rossz.



2012. okt. 31. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát sok ilyen hiedelem van, hogy ezzel vagy azzal lehet befolyásolni a baba nemét, de szerintem ez hülyeség. Tényleg csak a kromoszómáktól függ.


38 hkm

2012. okt. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Én is így tudom a kromoszómákat, ahogy te. Az esély annyiban változhat, hogy az x-ek állítólag kicsit nagyobbak, strapabíróbbak, és lassúbbak mint az y-ok.

A póz a világon semmit nem számít szerintem, az időzítéssel lehet kicsit segíteni az arányokon : ha már kiszabadult a petesejt, a leggyorsabbnak van a legnagyobb esélye, ha várni kell a petesejtre akkor a legkitartóbbnak. De ez is csak egy picit befolyásolja a dolgokat, mert nem mindig az elsőnek sikerül bejutni, sok ivarsejt elpusztul mire átküzdik magukat a petesejt magjáig.

2012. nov. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy szex póz sincs befolyással a gyermek nemere!Itt csak az számít, hogy a férfi herei milyen kromoszomas spermat termelnek!Van egy rokonom,akinek az egész családja csak fiú gyereket tud nemzeni!Ez már egy genetikai adottság!Én például fiút és lányt is tudnék csinálni!
2023. márc. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!