Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor érdemes abbahagyni a...

Mikor érdemes abbahagyni a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Párommal legkorábban 2014-től szeretnénk gyermeket vállalni. Ő 5-6 éve szed fogamzásgátlót. Mikor lenne célszerű abbahagynia a szedését, hogy a szervezetéből kitisztuljon a gyógyszer?
2012. nov. 5. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
2013 decemberében.
2012. nov. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ahogy az elöttem író írta, a gyógyszer már az elsö hónapban nem véd, mikortól nem szedi (söt 2-3 szem kihagyásától is teherbe lehet esni). Nincs semmi kihatással a magzattra a gyógyszer, nem kell várni azért hogy egészséges magzata legyen az embernek. Ha gyógyszer melllett lesz valaki terhes sem vetetik el, mert teljesen egészséges baba születik.


DE a hormonháztartást a legtöbb nönél átrendezi a tabletta, sok sok nö szenved hogy évekig nem lesz peteérése, vagy össze vissza lesz a peteérés.

Ha van idötök akkor elég onnantól nem szedni amikortól akartok babát. Ha nincs idötök, mert pl 40 év körüliek lesztek ekkor, akkor hadja abba már most és védekezzetek mással.


Mi párommal 2 éve voltunk együtt, mikor elkezdtünk babáról beszélgetni, és nem láttunk okot hogy ne kezdjünk el rögtön próbálkozni. letettem a gyógyszert, és másfél évet vártunk az elsö babánkra.

Másodikat hamar akartuk 2 év korkülömbséggel, ezért nem szedtem gyógyszert a két gyerek között. Második lányom 3-ik hónapban fogant meg.

Van egy barátnöm akinek mindegyik gyereke elsö hónapban született, és mindig szedett gyógyszert elötte.

2012. nov. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igy igaz ahogy az előttem szóló mondta..

Még annyit tennék hozzá hogy olvastam egy cikket kutatásokról szolt, miszerint azok a lányok akiknek az annyuk gyógyszert szedett teherbeesés elött nagyobb valószínűséggel szenvednek majd hüvelyi folyástól..Hogy mi igaz belőle nem tudom..

2012. nov. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

3 hónap alatt ürül ki a szervezetből az a sok hormon amit tartalmaz a tabletta.a nődokim mondta mikor mi is babát terveztünk.

Annyit mindenképpen várjatok vele!

2012. nov. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a gyogyszer abbahagyasa utan egy menseszt kell megvarni es mar el is lehet kezdeni.

Viszont a gyogyszer folsav hianyt okoz a noknel igy abbahagyasa utan azonnal folsavat kell szedni!!!!az egeszseges kisbaba erdekeben

2012. nov. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igazából tabi után 3 dolog lehetséges:

1. visszaáll minden a rendes kerékvágásba

2. az első hónapban megnő a teherbeesés esélye

3. több hóapig, akár évekig nincs peteérés


Hogy vki melyik csoportba tartozik, azt max a jóisten tudja.

Ha ráértek, akkor elég akkor abbahagyni, mikor már babát akartok.

Ha nem értek rá, akkor szerintem legalább fél-1 évvel előtte érdemes abbahagyni, hogy tuti rendeződjön a ciklus.

2012. nov. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Akkor marad a tabi abbahagyása mostanában, és esetleg óvszer addigis :)


A folsavas kommentet külön köszönöm, majd figyelünk arra is.

2012. nov. 6. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!