Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Abortuszom lesz, első terhessé...

Abortuszom lesz, első terhesség, és nagyon félek. Félek a fizikai és a lelki gyötrelmektől egyaránt. Hogyan éljem túl?

Figyelt kérdés
Védekezés mellett lettem terhes, nem beteg a babám, de a jelenlegi körülmények között felelőtlenség lenne megtartani. Ma kell befeküdnöm, segítsetek, hogy hogyan éljem túl. Mi fog történni bent, és utána?
2012. nov. 8. 09:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/123 anonim ***** válasza:
2%

Kemény dolog ez nagyon! Ha már elhatároztad magad, akkor ne agyalj rajta. Tudatosítsd magadban, hogy egy mandula műtét az egész és ne engedd, hogy az agyadat eluralja a terhesség gondolata. Fel a fejjel!!!

(Örökbe adás?)

2012. nov. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/123 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Az örökbe adást ellenzem, mert ha kihordom, képtelen lennék másnak adni, már így is a lelkemmel kötődök hozzá, számomra 2 dolog létezik, megtartani vagy elvetetni. Ha megszülöm, akkor már nem tudnám másnak adni.
2012. nov. 8. 09:46
 3/123 anonim ***** válasza:
100%

Szió!Bár, az én történetem más, nekem missed ab műtétem volt (10.héten elhalt a terhesség pedig nagyon vártuk őt :(), de szerintem a műtét ugyanaz. Befekszel, ha még nem szültél kapsz laminária pálcát ami kitágítja a méhszájat, ez nem kellemes, de pár pillanat az egész. Utána görcsölni fog a hasad kb 4 órát tágít és bevisznek a műtőbe, bekötik az infuziót, megkapod bele az altatót, kb 10 perc az egész műtét. Kihoznak, felébredsz pár órát bent maradsz és jöhetsz haza ha nincs lázad.

Nekem sajnos lelkileg annyira megterhelő volt, h végig bőgtem az egész napot, ezért belázasodtam estére, így csak másnap reggel mehettem haza :( Már 8 hete volt a műtét :'(

Amit vigyél magaddal: betét, éjszakait, én pl nagyon véreztem műtét utáni órákban, másnap már csak enyhe vérzésem volt. Bugyit, amit nem sajnálsz!A műtét utána egy erősebb mensit fogsz érezni, görcsökkel!Ha bármi kérdésed van csak írj nyugodtan!Kitartást!

2012. nov. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/123 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod...sokat segít. Jó, hogy vannak emberek, akik segítenek. Az unokatesómnak is az volt,mint neked, 3 hónapig védekezniük kellett utána, de ezt követően azonnal teherbe esett....szóval nektek is szurkolok.
2012. nov. 8. 10:02
 5/123 anonim ***** válasza:
23%
Vki írta itt, h gondolj rá úgy mint egy mandulaműtétre! Hát szerintem gondolj rá úgy, ahogy van! Arra, ami történik valójában. Tök magánügy mellesleg, de akkor is az történik ,ami. Tőlem spec ne várj bíztatást! Persze nem ítéllek el, de nem kell a dolgok felett csak úgy elsiklani szerintem. A körülmények, persze, hát azok fontosabbak ám az életénél, mondjuk ilyen életfelfogással...
2012. nov. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/123 anonim ***** válasza:
35%

Sehogy nem tudod megoldani? :( Szegény kis Picúr... A jelenlegi körülmények változhatnak. Ha én arra gondolok, hogy szegénységben nevelt fel az anyám, de szeretetben, nos nem gondolom úgy hogy jobban döntött volna ha abortuszra megy és én meg sem születhetek...

Bocs hogy ezt leírtam, de....

2012. nov. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/123 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményt, hidd el, nem baj, ha leírtad. Nekem erről más a véleményem, ebben én döntök és csak ez számít. Én nem szeretném szegénységben felnevelni a picit, pláne nem akkor, ha van esély jobb körülményekre, csak idő kell hozzá. Nem véletlenül védekeztünk.
2012. nov. 8. 11:57
 8/123 anonim ***** válasza:
41%
Nagyon megrázott a kérdés és a válaszok is, rám se haragudj, de elfogult vagyok. Csak egy gondolat: akit jó körülmények között felnevelsz majd, az már nem ő lesz. Tényleg bocs, a te életed.
2012. nov. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/123 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk egyformák, én is egy oldalt képviselek, valószínűleg azért, mert én jó körülmények között nőttem fel, mindent megadtak nekem. Miért baj, hogy én is így szeretnék gyermeket vállalni?
2012. nov. 8. 12:06
 10/123 anonim ***** válasza:
74%
Ez egy elég megosztó dolog. De én a saját bőrömön tapasztalom,hogy akármennyire is nem engedik meg az anyagiak,akkor is lesz valahogy. Mi akartuk a babát és egyáltalán nem élünk királyi körülmények között. Minimálbér,nem saját lakás stb... Sokat sírtam terhesség alatt,hogy hogyan miből neveljük fel... Aztán most 1éves mindene megvan,boldog kiegyensúlyozott :-) Ha tényleg csak az anyagi dolgok miatt nem akarod,szerintem gondold átt,még az utolsó pillanatban is változtathatsz. Hidd el,neki sokkal többet jelent,ha szereted,mint az hogy Nike cipőt adj 3 hónaposan a lábára. Én nagyon szeretném,ha meggondolnád magad és a következő írásod ez lenne.
2012. nov. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!