Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ovulációs teszttel kapcsolatban?

Ovulációs teszttel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Szóval. Én nem hőmérőzök, nagyjából ki tudom számítani mikor vana peteérés. Az internetes ovu-naptárat használom, nagyjából bejelöl 5 napot, gyenge zöld-erősebb-legerősebb(ovu nap) és még egy gyenge zöld nap.Ezeket számolja, de mindig megjelenik a tojásos nyák is és a fájdalom is. Szóval nekem mikor kell az ovutesztet használni??Reggeli első vizeletből, ezt tudom. de melyik nap??ÉS amikor pozitív, azon a napon kell együtt lenni, igaz?Bocsánat, ha butaságot kérdeztem:-)
2012. nov. 8. 09:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Kezdd el néhány nappal a várható ovu előtt használni, és akkor biztosan nem maradsz le róla. NEM az első vizeletből kell csinálni, és akkor pozitív, mikor a tesztcsík legalább olyan erős vagy még erősebb, mint a kontrollcsík. Aznap és másnap is érdemes együtt lenni.
2012. nov. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor ez azt jelenti, hogy a várható ovu előtt elkezdem használni, és ameddig pozitív nem lesz, minden nap egyet??Egy csomagban úgy tudom 5 db. van. Ha szeretnék biztosra menni, akkor egy ciklusban az összeset el kell használni, igaz??Csak 1 nap mutat pozitívat?
2012. nov. 8. 10:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Netről rendelj, úgy lényegesen olcsóbb, mint a patikai v. drogériás teszt.

Én úgy csináltam, hogy elkezdtem a tesztelést, és ha teljesen negatív volt (még halvány 2. csík sem volt), akkor a következő napot kihagytam. A csík folyamatosan erősödik, kb. 1-másfél napig nagyon erős, de van egy csúcsa, amikor a 2. csík a legerősebb, és utána lehet látni a halványodást. Mivel a netes teszt tényleg filléres dolog, ezért én volt, hogy napi több teszteléssel követtem végig az ovut, akkor figyeltem meg, ahogy erősödik és utána halványul. De ennyire nem muszáj részletesen, lehet, hogy pont úgy csíped el, hogy 2 napig mutat pozitívat, lehet, hogy csak 1 napig, de mivel kb. 48-72 órán át vagy termékeny, azért ez nem jelent problémát.

Viszont tudd, hogy az ovuteszt sem jelent 100% garanciát a teherbeesésre, kb. fél év próbálkozás még ovuteszttel is teljesen normálisnak számít!

2012. nov. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, próbálok akkor a neten keresni tesztet.Remélem sikerül. Igen, tudom hogy nem 100% granacia:-)
2012. nov. 8. 10:18
 5/6 anonim ***** válasza:
én a lányommal 3 nappal a pozi ovuteszt előtt lettem terhes, én lekéstem volna, ha azt várom mikor lesz pozi. Már akkor sexeljetek amikor elkezdődik a tojásos nyák, 2-3 naponta sex és jó esély lesz. napi többszöür sex nem jó, gyengíti a spermát, elég 2 naponta bőven. sőt az orvosm szerint havi 1-2x is elég csak épppen jókor történjen .-). én mindig kora esti vízeleteből csinálom és ebben a hónapban érdekes módon 2 napig volt pozi, és 3. napon még délelőtt mindig pozi volt, de estére már negatív. mindig ugyanabban az időben tesztelj az a lényeg. sok sikert
2012. nov. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
az ovu tesztet nem szabad reggeli vizeletből csinálni,mert akkor tuti negatív lesz.Délutáni vizeletből kell és ügyelj,hogy előtte 1-2 órával ne igyál semmit.És vateráról rendel,mert így a gatyád rá megy ha esetleg nem sikerül a baba gyorsan :) én is a vaterásat használom most is és az első gyermekemnél is ezt használtam :) Sok sikert :)
2012. nov. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!