Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Azoospermiára megoldás,...

Azoospermiára megoldás, tanácsok és sikertörténet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Két vizsgálat is azoospermiát mutatott. Tegnap voltam Nyíregyházán, ahol egyenesen donort javasoltak. Semmi egyéb vizsgálatot, vagy alternatívát. Sem genetikai vizsgálat, sem herebiopszia. Nem akarok beletörődni, adjatok kérlek tanácsot, hol folytassam. Debrecenbe egy jó urológus? Vagy egyenesen a Kaáliba? Köszönöm mindenkinek

2012. nov. 9. 12:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
szia!! sajnálom!! de nem értem miért nem vizsgálják tovább a párodat! már bocs! volt valami előzőleg valamilyen betegsége??
2012. nov. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ. Én vagyok a férj. Hát épp ez a problémám nekem is, hogy semmi vizsgálat. A herebiopsziára is én kérdeztem rá. A válasz annyi volt, hogy semmi értelme, mert csak fájdalmat okoz és csak azt tudják megállapítani, hogy miért nem termelődik spermium (!) Több 100 fórumot végigolvastam már, ahol azt írják, hogy enélkül még azt sem lehet megállapítani, hogy valami elzáródás az oka, vagy egyébről van szó. És ami még fontos: azt a választ kaptam, hogy az okot nem is érdemes keresni, mert az nem fog változtatni a helyzeten. Ezért szeretnék egy olyan okit keresni, aki legalább alternatívákat tud adni.
2012. nov. 9. 12:47
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
bocs nem tudtam,hogy te vagy a férj! de végül is nem számít ki kérdezi! szerintem keresetek egy másik dokit! és ne nyugodjatok bele ,hogy úgy sincs semmi esély! egy próbát megér! az én páromnál is azoospermiát állapítottak meg de őt küldték genetikai vizsgálatra most újabb sperma vizsgálat lesz mert bacit találtak nála meg a biopszia előtt csinálnak egy újabb sperma vizsgálatot! az viszont tény ha nem csinálják meg a biopsziát tuti nem fogják látni ,hogy csak elzáródás vagy valami más baj van! mert az uh-n nem lehet látni! úgy mint nálunk is mint nőknél csak az átjárhatósági vizsgálattal lehet megállapítani kontraszt anyaggal!! a biopszia meg úgy halottam nem olyan vészes ! legalább is sokan ezt mondják! volt valami előzetesen valamilyen betegséged?? vagyis mumusz vagy daganatos megbetegedés! én azon a véleményen vagyok ,hogy míg van egy kis esély nem szabad feladni! pedig nagyon nehéz!!
2012. nov. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mumszom volt gyerekkorban, daganat nem volt, műtétem sem volt, komoly beteg sem voltam. Köszönöm a bíztatást. Megyünk tovább,
2012. nov. 9. 13:19
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
kitartást kívánok nektek!! írd meg mi lett veletek!!
2012. nov. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen keress egy másik dokit, bár a gyerekkori mumpsz sajnos gyakran okoz azoospermiát úgy hogy a bioptátumban sincsen.

A mi fiunk bioptátumból született de nálunk ismeretlen eredet az azoospermia, nem volt gyerekkori betegség sem.

2012. nov. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. az utolsó hozzászólót kérem, hogy adjon még pár tanácsot, mert nagy szükségünk van a jó hírekre. Nálatok mivel járt az egész? Milyen vizsgálatokat kellett elvégezni biopszia előtt? Esetleg jó dokit Debrecenben nem tudtok? És nálatok mennyi idő telt el, az azoospermia kiderítése és a fogantatás között? köszönöm
2012. nov. 9. 16:39
 8/14 anonim ***** válasza:

Mi Bp-iek vagyunk így ottani dokit sajna nem tudok modnani.

AMi kellett hormonvizsgálat, genetikai vizsgálat és a sperma vizsgálat teljes elemzése, bakteriológiai vizsgálata.

Nálunk 2008-ban derült ki az azoospermia. 2009-ben volt 3 lombikunk sikertelenül, majd kiderül az én bajomat nem keresték és esélyem sem volt teherbe esni. Ezután engem is rendbe raktak és a 4. lombik 2010ben sikerült. 2011 májusában született a fiunk.

2012. nov. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező,azóta voltál vmilyen vizsgálton?Mi is azoospermiásak vagyunk ha érdekel a mi történetünk leírom szívesen.Mi holnapután kezdjuk a lombikot és tul vagyunk a biopszián.
2012. nov. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
nállunk is azoosperma van és a bioptátumban is csak halott sperma van:((igy nem valószínű hogy lehet babánk.
2012. nov. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!