Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan kell inni a cickafark...

Hogyan kell inni a cickafark és palástfű teát? Ma jött meg, átlagban 30-35 naposak a ciklusaim!

Figyelt kérdés

Mikor kell elkezdeni és melyikkel?

Írják, hogy peteérésig kell az egyik, utána a másik, de honnan tudom, mikor van peteérésem, ha mindig máskor jön meg?

Szeretnénk babát(másodikat), de a lányomra is két évet vártunk(nem voltunk dokinál), gondoltam hátha ez most segítene.

Köszi



2012. nov. 13. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, én így ittam, peteérésig cickafark, utána palástfű, amíg meg nem jött. Menszi alatt nem ittam semmit. Nekem könnyű dolgom volt, mert voltak jelei a peteérésnek: folyás, mellbimbóérzékenység, illetve a legjobb jel: szurkált, fájt az egyik oldali petefészkem, feszítő érzés volt. Ha valamit tapasztalsz, akkor val.szín így tudhatod, mikor van peteérésed. Ha nincs semmi jel, próbálkozz ovulációs tesztekkel, vagy ha van türelmed, hőmérőzéssel. Ezekben egyikben sem vagyok otthon. Neked is később van peteérésed, mint a 14. nap, ugye a ciklus második fele (14 nap) a biztos. Remélem sikerül valahogy eltalálnod a peteérést! :) Sok sikert! És ne add fel a teázást 1-2 hónap után, ha nem lenne eredmény, nekünk a 3. teázós hónap hozott babát, szerencsére, mert már én is épp letenni készültem, mondván nem jött be.

2012. nov. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, ez az hogy sem türelmem sem időm nincs a hőmérőzéshez, teszthez munka mellett.

És mikor kell elkezdeni?

2012. nov. 13. 16:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!úgy tudom,gogy 14 napot kell visszaszámolni és akkor van peteérés,de ebbe nem vagyok biztos,mert olyat is hallottam,hogy mensi első napjától számított 14. nap.

Mi azt csináltuk,hogy mensitől számított 9.napon 2 naponta együtt voltunk.

Próbáld valahogy megállapítani,melyik nap van peteérésed.addíg kell a cickafarkot inni,aztán a palástfüvet a mensi első napjáig.Aztán elölről!

2012. nov. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

A luteális szakasz a peteérés utáni szakasz, hossza állandó (normális esetben, normál hormonális műküdés mellett), 14 nap. A ciklus első felének a hossza változó, attól függ, hogy hosszabb, vagy rövidebb-e a ciklus, hogy mikor történik az ovuláció. Ha valakinek 28 naposak a ciklusai, akkor az ovuláció a 14. napon történt, és a luteális szakasz ugye 14 nap, így jön ki a 28.

30-35 napos ciklus esetén a 16-21. nap környékén van ovuláció. Ha semmi tüneted nincs, akkor mindenképp érdemes legalább ovulációs tesztet használni, hogy tudd, mikor kell a teákat váltani. 1-2 nap eltérés nem gond, viszont ha akár 1 héttel is később van ovulációd az adott ciklusban, akkor már csúszol a teákkal. Szerintem ez kevéssé macerás, a hőmérőzéshez elhiszem, hogy nincs kedved!

Sok sikert! Ha van kedved, írj majd, hogy mire jutottál! :)

2012. nov. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja és lemaradt: ahogy először is írtam, én menszi alatt nem ittam semmit, majd amikor már csak kevés barnázás volt a végén, akkor kezdtem a cickafark teát, és amikor éreztem az ovulációs tüneteket, másnap már a palástfüvet ittam. Egész amíg meg nem jött.
2012. nov. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!