Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kinek írtak fel closty mellé...

Kinek írtak fel closty mellé merckformin kúrát? Mi a gyógyszer szerepe a teherbe eséshez?

Figyelt kérdés
Closty szedők,Ti kaptatok tüszőrepesztő szurit?Nekem még azt sem nézte meg egyszer sem,hogy megreped-e a tüszőm.Véleményetek?
2009. aug. 15. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Pcos? Én kaptam tüszőrepesztőt, de azt nekem sem figyelte, hogy megreped-e magától, csak a peteérést figyeltük uh-gal.

A merckformin, metformin tartalmú gyógyszer. Annyit tudok róla, hogy pcos esetén azoknak szokták felírni, akiknél inzulinrezisztencia áll a dolgok hátterében. Van, hogy felírják már rossz cukorértékre alapozva is. Elvileg rendezi az inzulin szintjét. Segíthet beállítani a ciklust, és a peteérésnél is van szerepe. Szerintem csak rásegítésnek írta fel az orvosod. Én szedtem, de nekem nem hozta meg a ciklusom. A barátnőmnek viszont igen és peteérése is lett, minden más gyógyszer nélkül.

Sok sikert!

2009. aug. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!Azért furcsálottam a gyógyszert,mert nem voltam laborban.Nekem rendben volt a ciklusom,ameddig nem szedtem a clostyt./Már nincs/.Korom miatt az idő fogy és úgy érzem nem kellőképpen haladunk az ok kivizsgálásával.

Nektek sikerült már azóta a baba?

Minden jót kívánok!

2009. aug. 15. 22:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Előző vagyok. Nálam 2007 augusztusában derült ki a pcos. Akkor kaptam Duphastont, hogy megjöjjön, mert nekem ciklusom sem volt, és Clostit + Fostimon tüszőrepesztőt. Sikerült elsőre teherbe esnem, de sajnos elment a baba. Utána megint nem jött meg, így jött a műtét, de ez sem volt sikeres, mert a ciszták ugyanúgy ott voltak a petefészkeimben. Ekkor a körzetivel írattam fel metformint, mert hallottam a jótékony hatásairól, bár a laboreredményeim nem indokolták, mert jó volt a cukor eredményem. Inzulint nem néztek a kórházban, mondván drága vizsgálat és ha jó a cukrom, akkor nincs rá szükség. Sajnos nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, ezért abba is hagytam. Utána megint jött és Duphi.-Closti-Fostimon kúra és 2008 márciusában újra teszteltem egy pozitívat és ő már velünk is maradt; most 7,5 hónapos. Azt hiszem, én a szerencsésebbek közé tartozom, mert ugyan nem volt egyszerű, de mégis sokakhoz képest gyorsan sikerült a babásodásom.

Ha úgy érzed, hogy nem fordít kellő figyelmet a doki neked, talán jobban tennéd, ha keresnél másikat. Főleg így, hogy még nagyon vizsgálatokra sem küldött el, csak felírta a metet. Mondjuk a körzetim azt mondta, hogy bajt nem csinál, de azért fölöslegesen ne "szennyezd" magad mindenfélével.

Sok sikert és mielőbbi babásodást!

2009. aug. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!