Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Amikor menstruálok, az azt...

Amikor menstruálok, az azt jelenti, hogy előtte valamikor volt peteérésem és azért válik le a méh nyálkahártyája mert az a pete nem lett megtermékenyítve? Érdekel, mivel PCOs vagyok és babát szeretnék.

Figyelt kérdés
2012. nov. 19. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
A méhnyálkahártya azért válik le mert améh készul az esetlegesen megtermékenyített pete befogadására.Ha nincs peteérés akkor is készul a méhed.Nem azt jelenti hogy volt peteérés.
2012. nov. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos már mindent belekombinálok a menstruációmba,csakhogy elhitessem magammal,hogy a közeljövőben teherbe eshetek...köszi a választ!
2012. nov. 19. 20:26
 3/9 anonim ***** válasza:

megint én az elso írok:)

tudod én átmentem ezen és nagyon kimeríto dolog.Nagyon kívánom hogy sikeruljon nektek:)

2012. nov. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy külföldön élünk,és a legutóbbi hazalátogatáskor mentem el először nőgyógyászhoz a rendszertelen menzeszem miatt,akkor tudtam meg hogy pcos vagyok.Akkor azt mondta a doki,hogy 1hónap a vizsgálati idő,amíg minden nap vért vesznek meg hormontesztek,de nem tudtam otthon maradni.Most ahogy így belegondolok,addig szinte esély nincs a terhességre,amíg haza nem költözünk...
2012. nov. 19. 20:37
 5/9 anonim ***** válasza:

Menstruációnak igazából csak azt a vérzést nevezzük, amit peteérés előzött meg.

Néhány petesejt a ciklus elején elkezd érni, majd egy dominánssá válik és teljesen megérik, a többi pedig elsorvad. Az az egy, ami megérett, az kiszabadul a petefészekből és a helyén egy hormontermelő szerv, a sárgatest alakul ki.

A sárgatest termeli a progeszteront, ami azért felelős, hogy a méhnyálkahártyát alkalmassá tegye a megtermékenyített petesejt befogadására.

Ha megtörtént a megtermékenyítés, akkor "életben marad" a sárgatest és termeli továbbra is a progeszteront, így fennmarad a terhesség.

Ha nem történik megtermékenyítés, akkor a sárgatest elpusztul, a szervezet nem képes fenntartani a megvastagodott nyálkahártyát és így az vérzés következtében leválik. Ez a menstruáció.


Viszont ezer más dolog is okozhat méhből származó vérzést. Pl. ha vkinek betegség miatt (pl. PCOS) miatt sokáig nem jön meg, akkor egy idő után jelentkezhet pecsételő vérzés. Vagy különböző elváltozások is okozhatnak vérzést.


Szóval attól, hogy vérzel, még nem biztos, hogy volt is előtte peteérésed.

Ahhoz, hogy kiderítsd van-e peteérés vagy nincs, ahhoz vagy hőmérőzni kellene, vagy UH-val követni a ciklust, vagy hormonokat mérni.


A PCOS-t kezelni kell, mert ha esetleg teherbe is esel kezelés nélkül, sokkal több szövődményre számíthatsz a terhesség alatt.

2012. nov. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!:)

Ezen gondolkodtam én is,hogy mi lesz ha esetleg teherbe esek,mivel idekint,Írországban nem tudom hogy működik pontosan a betegség kezelése,időben és pénzben.De most sikerült rávennem magam,hogy utána nézzek mit is kéne ennem,miről szól a pco diéta.Holnaptól kezdem,mivel azt olvastam,hogy 40%-ban a gyógyszer,60%-ban a diéta hoz sikereket.Alaposabb kivizsgálásra otthon van lehetőségem,addig is diétázok,de minden hónapban tesztelek egyet,biztos ami biztos..de gondolom ez így logikus..?!

minden válasz érdekel,sok mindent nem tudok még a bajomról,szóval várom a válaszokat!

2012. nov. 19. 21:23
 7/9 anonim ***** válasza:

De miért nem hőmérőzöl?

Azzal otthon is kideríthetnéd,hogy van-e peteérésed. Szerintem jobb,mint minden hónapban tesztelni!

2012. nov. 20. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem vagyok pco-s ,de több közeli ismerősöm is van. Én azt tanácsolom neked,hogy diétázz (kerüld a cukrot és,csak lassan felszívódó szénhidrátokat egyél) és sportolj amíg nem tudsz dokihoz járni. Volt akinek ennyi rendbe hozta a ciklusát és nem kellett gyógyszereket szedjen azért mert babát akart. Persze ez nem garancia ,hogy elég de viszont ezzel adsz magadnak addig esélyt rá! Sok sikert kívánok neked!

Kerestem neked hozzá egy cikket is :

[link]

2012. nov. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítséget!sokat jelent nekem!

egyébként a havonta tesztelésen a terhestesztet értem,mert amint sikerülne rohannék orvoshoz,haza..

de most azon agyalok lehet ovulációs tesztet veszek és mellette hőmérőzök,aztán majd látjuk..

utolsó hozzászóló!köszi a linket,amúgy pont tegnap bukkantam rá én is,de teljesen kiakadtam a kalória és szénhidrát számolgatásnál és akkor éreztem azt hogy na neee,ez mi máár? de mostmár tényleg odafigyelek arra,hogy mit eszek..

2012. nov. 20. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!