Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit Gondoltok azokról a...

Mit Gondoltok azokról a nőkről, akiknek mindegy milyen áron, de gyereket akarnak, még akkor is, ha tudják, a baba betegen fog megszületni?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm rokona van abban a sajnálatos helyzetben,hogy a Down szűrésen kiderült, a baba beteg lesz. De ő Akkor is megtartja,nem győzhető meg észérvekkel,se a doki se senki nem tud rá hatni.

Szép dolog persze,ha valaki így is vállal egy gyereket,de arra mért nem gondol,hogyha ő nem lesz akkor a gyerek vagy akkor más felnőtt magára marad? Véleményem szerint nem várható el sem a férjtől sem a családtól,hogy támogassák.Hiszen lehetne még egészséges gyereke a doki is megmondta.


2012. nov. 27. 06:46
 1/6 A kérdező kommentje:
*már
2012. nov. 27. 06:47
 2/6 anonim ***** válasza:
ezt a mama döntése!!! és elvileg a papáé!!!! úgy gondolom, ebben nem szabad beleszólni, szerintem ő is be fogja látni, hogy ennek így nincs értelme!!!! én elmondanám a + és a - oldalát és magára hagynám a gondolataival!!!
2012. nov. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon nehéz kérdés. Nyilván mivel anyuka testében van a baba, senki nem mondhatja ki a végleges döntést, csak ő.

Én dolgoztam beteg gyerekekkel, most a sajátomat hordom állandó fejlesztésre. Szomorú tapasztalatom, hogy a házasságok nagyon nagy %-a teljesen megsínyli, és végérvényesen tönkremegy. 2-3 évig mindent megtesznek, aztán egyik fél feladja, mikor kiderül semmi esélye a gyereknek önálló életre és állandó 24órás felügyeletet igényelnek. Belefáradnak és lassan feladják- általában az apukák, persze van fordítva is. Ha már a terhesség alatt kiderül a baj, és az egyik fél kijelenti, hogy nem támogatja a terhességet így, ott a másik semmire nem számíthat késöbb.Ez az én tapasztalatom.

Ilyen dilemmában lévő pároknak én azt ajánlom, látogassanak el olyan intézményekbe, ahol beteg gyerekek, felnőttek élnek, és próbálják meg figyelemmel kísérni az ottani munkát, életet így reális képet kaphatnak a családok, betegek minden napjairól, és ennek tudatában hozzanak KÖZÖS döntést.

2012. nov. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért én értem az apuka szemszögét is.Ő pont erre hivatkozott,hogy erre az egészre a házasságuk fog rámenni. Bár én is dolgoztam speciális nevelési igényű gyermekek intézetében,ahol sok Down szindrómás gyermek volt ,és ők nagyon sok szeretetek képesek adni,mégsem tudják sajnos ellátni száz százalékosan önmagukat felnőttként sem.Ez komoly döntés,mert anyuka sem fog örökké élni sajnos!
2012. nov. 27. 09:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem becsülendő, ha valaki betegen is vállalja a babát. Ez csakis az ő döntése, kívülállóknak semmi köze hozzá, sem az orvosnak.
2012. nov. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
felelőtlenség is egyben!
2012. nov. 28. 06:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!