Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 1 hónapja hagytam abba a...

1 hónapja hagytam abba a tabit. Késik! Lehet e káros hatása a gyógyszernek, a babára nézve?

Figyelt kérdés

7 évig szedtem Diane 35-öt. Majd abba hagytam 4 évre, hogy kitisztuljak. Idén [2012] párommal úgy döntöttünk, hogy mégis szedni kellene még, de babát is szeretnénk nemsokára, ezért 1 hónap után mégis abba hagytam. Eltelt egy gyógyszer mentes hónap, rendszeres nemi életet is éltünk és most nem jött meg. 3 hete vettem tesztet, de negatív lett. 1 hete vettem még egyet, de az nem volt jó. Jövő héten megyek dokihoz. Émelygek, aluszékony, fáradékony vagyok, nagyon érzékenyek a melleim és rendesen ingadozik a hangulatom is. Nem lenne gond, ha jönne a baba, igaz februártól tervezgettük, de aggódok, hogy okozhat e rendellenességet ez az 1 havi gyógyszer?

Ha van ilyen tapasztalata valakinek, vagy hallott hasonlót, kérlek írjatok! Előre is köszi.



2012. nov. 27. 07:56
 1/5 anonim válasza:
én ugy tudom,hogy most mar ezek a tablettak olyan keves hormontartalmu,hogy semilyen kart nem okoznak legalabbis nekem a nöidokim ezt mondta es en eleg jo dokihoz jarok,igy szerintam is igaza van,ugy hogy ne felj minden ok.
2012. nov. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem károsak a babára, ne aggódj, ha itt szétnézel gyakorin rengeteg kérdés és válasz van erre vonatkozóan..

Szerintem vegyél még egy tesztet, x-epilt-ajánlom.

Sok sikert!

2012. nov. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
sógornőm fogamzásgátló mellett esett teherbe, 3 hónapig észre sem vette, hogy kismama!!!! Rendszeres volt a havija, de voltak terhes tünetei, így gyógyszerváltás címen elment a dokihoz, aki egy virgonc kis babát látott már! A doki szerint ha megfogan a baba gyógyszer mellett, akkor vagy-vagy az esély, tehát 50% hogy megmarad-e vagy sem, és az első 6 hét a mérvadó. Ez a baba nagyon meg akart születni, túl is hordta, majd 4 kilós baba lett, hála Istennek semmi baja! :-) Ne aggódj, tényleg minimális a hormontartalma a mai gyógyszereknek:-) szurkolok, hogy babás legyél! :-)
2012. nov. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a hozzászólást! Sajnos közben megjött a havim, és tesztet is vettem, ami negatív lett. Sebaj próbálkozunk tovább!
2012. dec. 8. 06:05
 5/5 anonim válasza:
Én sajnos egy hónapja veszitettem el a babat,a doki mostantól 2 hónapig fogamzásgatlót ajánlt.Azt mondta, ha lejár lehet újra próbálkozni. De félek.Egyik doki szerint van hatása a magzatra, a másik szerint nincs. nem tudom el merjem kezdeni szedni vagy ne? Szerintetek mit tegyek?
2013. márc. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!