Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A sárgatest hormon probléma...

A sárgatest hormon probléma (menzesz előtti barnázás) már meglévő és megmaradó terhességnél okozhat gondot?

Figyelt kérdés
Ha valaki a fent említett problémával küzd, akkor abban az esetben ugye nem okoz problémát a hormonzavar a babánál, ha megmarad? Tudom, hogy vetéléssel járhat, de ha nem vetél el valaki emiatt, akkor nem lesz baja a babámnak?
2012. dec. 4. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Tegnap azt mondta a dokim, ha mensi előtt barnázok az akkor nem gáz, ha meg van a luteális szakasz legalább 10 napos. Nem minden esetben sárgatest probléma okozza. Olvastam itt olyat, hogy mindig barnázott és onna tudta hogy terhes hogy abban a hónapban nem volt barnázása :-)
2012. dec. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy tudatlan vagyok, de mi az, hogy a luteális szakasz 10 napos? Ha pedig gáz van, ahogy Te fogalmazol, akkor az milyen gondokat okozhat?

Van még valakinek tapasztalata?

Szült már valaki ilyen probléma mellett egészséges gyereket?

2012. dec. 4. 20:53
 3/8 A kérdező kommentje:

Utánaolvastam a luteális szakasznak, és mostmár ez a része tiszta, de én csak arra vagyok kíváncsi, hogy amennyiben megmarad a pici, akkor lehet-e valami baja, betegsége ilyen probléma miatt?

Van valakinek tapasztalata ezügyben? Csak mindenhol a beágyazódásról, meg a megtapadásról, meg a megmaradásról írnak, ha ez a téma, de arról senki nem ír, hogy megmaradt a gyerek, és egészségesen született meg, pedig ilyen gondja volt.

Írjatok légyszi, mert annyira aggódom!

2012. dec. 4. 21:02
 4/8 betta55 ***** válasza:
Én mindig barnáztam elötte és utána is.egészséges babám lett,probléma mentes terhességgel.
2012. dec. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is barnázós vagyok, mensi előtt legalább 3-4 napig pecsételek, ennek ellenére öt hónap alatt összehoztuk a fiamat, problémamentes terhesség, semmi vérzés, pecsételés, egészséges gyerkőc.

A második kisbabánk négy hónap alatt fogant, szintén semmi vérzés, a végeredményről még nem tudok nyilatkozni, az elején vagyunk.

2012. dec. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mielőtt az ötödikkel terhes lettem, én is mindig barnáztam 2-3 napid menses előtt. Ez még nem is lett volna gond, de terhesség elején is többször barnáztam, így felírta a doki a Duphastont, attól elmúlt, tehát valószínűleg sárgatest elégtelenség volt, de a gyógyszer sikeresen pótolta. A 12. hétig szedtem, de utána sem volt semmi gond, természetesen egészséges lett!
2012. dec. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a megnyugtató válaszokat!

Minden jót Nektek!

2012. dec. 5. 16:59
 8/8 anonim ***** válasza:

Most találtam rá erre a kérdésre, mert én is a témában keresgélek. Volt már egy terhességem, ami gond nélküli volt. Idén márciusban teherbe estem, de elvetéltem, 7. héttől barnáztam, 12 hetesen vetéltem el, 5 hetes volt a terhesség (Angliában élek, itt nem foglalkoznak veled, ha barnázol:( )Aztán kellett egy pár hónap, mire beállt a mensim, de 2 nap barnázással kezdődött mindig, amivel nem is foglalkoztam nagyon. Aztán az előző mensimet 4-5 nap barnázás előzte meg, s most úgy néz ki, megint ugyanez van. Tegnap egy nagyon pici pötty, mint a múltkor is, de másnap akkor kevesebb volt, mint ma. Nagyon remélem, hogy holnap rendesen megjön ...babában nem reménykedem, pedig most is jó időben voltunk együtt.

Szóval csak az érdekelne, hogy neked azóta sikerült?

A többi válasz egy kis reményt adott, hogy talán sikerülhet. Itt sajnos kezelésre nem számíthatok. Az a gyógyszer, amit otthon kapnak erre a nők, az itt nincs. Csak abban bízhatok, hogy a testem összeszedi magát és még egy terhességet képes végigcsinálni.

2013. nov. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!