Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tényleg igaz, hogy 30 felett...

Tényleg igaz, hogy 30 felett nehezebb a teherbeesés?

Figyelt kérdés
Én még csak 5 hónappal múltam 30:-)Valóban ilyen drasztikus lenne, hogy egy határvonal - és nehezebb??Azt olvastam 50%-kal lecsökken az esély!Van itt ellenpélda?
2012. dec. 7. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne nyalj be minden hülyeséget, amit dilettáns egyének hordanak össze mindenféle tudományos megalapozottság nélkül, ha tanácsolhatok valamit...
2012. dec. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jaj azért ez nem így működik, hogy december 5.-én 29 évesen nagyon könnyen esel teherbe de két nap múlva már 30. évesen nagyon nehezen. Van sok huszonéves is akinek nehezen esik teherbe.
2012. dec. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30. életév az azért nem választóvonal. Simán teherbe lehet esni utána is. 36. év felett nő meg a genetikai betegségek kockázata.
2012. dec. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok minden befolyásolhatja a teherbeesést (genetika, hormonális háttér, lelkiállapot, nőgyógyászati előzmények, és persze az életkor is; és akkor a férfiak részéről még nem is beszéltem). Nem merném egyértelműen kijelenteni, hogy csak azért, mert vki elmúlt 30, 50%-al lecsökken az esélye. Minden teherbe esni szándékozó nő egy egyéni, egyedi eset, az ő komplett, részletes történetét nézve csak az ő személyes vonatkozásában lehet tapasztalatokat leszűrni. Van mindenre pro és kontra példa, akinek nehezen sikerül, óhatatlanul nagy lelki gyötrődéssel éli meg, függetlenül attól, hogy 21 vagy 31 éves. Annyiban persze előnyük van a fiatalabbaknak, hogy több idő van "rendbehozni" az esetleges negatív tényezőket, és akár hosszú évek próbálkozása után sem futnak ki az időből.


A kérdésed második részére válaszolva: 31 évesen a 2. próbálkozós hónapban estem teherbe, 33 évesen a 3-ban. Lehet, hogy szimplán csak szerencsém volt, ezt nem lehet tudni.

2012. dec. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is ellenpélda vagyok:)

AZ első baba a 4. hónapban jött össze, 31 voltam (akkor azt hittem, ez extra sok idő, aztán itt jöttem rá, hogy ez szinte azonnal:D)

A második babánál 34 voltam, és azonnal összejött, ahogy elkezdtük a próbálkozást.


A tesómék 4 évig próbálkoztak, 26 volt, mikor elkezdték, 30 elmúlt, mire teherbe esett.

2012. dec. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek!
2012. dec. 7. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!