Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért gondolja magáról sok 30...

Miért gondolja magáról sok 30 feletti hölgy, hogy elkésett és nehezebb lesz a teherbeesés?

Figyelt kérdés
2012. dec. 10. 13:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
25%

Mert statisztikailag így van.


Persze nem biztos hogy mindenki beleesik a statisztikába.

2012. dec. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hát ahogy a statisztikát látjuk - mondjuk csak a sztárvilágban - hát az nagyon nem ezt mutatja....
2012. dec. 10. 13:28
 3/16 anonim ***** válasza:
55%

De a sztár világban nem tudod mennyinek volt mesterséges megtermékenyítése, beültetése.


Egy bizonyos számú petével születünk, és ahogy öregszünk a peték úgy fogynak, ritkulnak. A legtermékenyebb idöszak a 16-2év között van. ezért is fordulhat elö annyira könnyen a tiniknél a becsúszott baba, míg egy 30 év feletti pár akár évekig is próbálkozhat.


Aztán egy gyerekválaláshoz türelem is kell, ami ahogy öregszünk egyre kevésbé van. 32 éves vagyok, de ha vissza gondolok talán sokkal jobb lett volna testileg, lelkileg is ha 25 évesen szülök. Csak akkor még e megfelelö partner hiányzott. Most is "jó" anyának mondom magamat, de talán akkor könnyebb lett volna.

2012. dec. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ja, hogy az a statisztika amit magunk körül és a sztárvilágban látunk :-)


Nos, nekem főleg nagycsaládos ismerőseim vannak, szóval statisztikailag MO népessége nő.


A sztárvilágról pedig: nem tudhatod, mennyit tettek azért hogy teherbe essenek. A legtöbb nő nem kürtöli világgá hogy csak mesterségesen tudott teherbe esni. A társadalom sajnos nem elfogadó ilyen téren.

2012. dec. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

Ez nem "sztárvilági" kérdés, hanem egyszerű biológia.


S van valószínű egy lelki vonala is, mégpedig az, hogy ahogy telik az idő, egyre jobban érzi az ember a korát. Na, nem azt, hogy 30 év fölött nincs már élet, csak jobban végiggondolja és tervezi az ember az életét, jobban érzi a súlyát az idő múlásának.

2012. dec. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Egyetlen dolog miatt írtam a sztárvilágot, mert azt minden nap halljuk, hogy ez+az is babát vár, x évesen, addig a hétköznapi emberek már nem kerülnek a címlapra....
2012. dec. 10. 13:51
 7/16 anonim ***** válasza:
55%

de attól az nem statisztika hogy a sztárvilágról olvashatunk:) olvashatunk tudományos szaklapokat és ksh elemzéseket is, csak azok nem "folynak" a tévéből, meg nincsenek kint az újságos pulton:)

Attól még biológiai tény hogy 30 felett egyre kevesebb a jó petesejt és a megfelelő hormonállapot stb. Nem LEHETETLEN persze nyilván (én is 33 vagyok és babás).

2012. dec. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%

Egy hétköznapi ember nem is nagyon fog címlapra kerülni.

A sztárok meg eleve később szülnek a karrier miatt.

Nem lehetetlen valóban ilyen korban teherbe esni, csak az aggódás is természetes már, hiszen az ember ilyenkor döbben rá, hogy "kifut az időből". Még ha nem is. :)

2012. dec. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
58%

Mert így van.

Azért mert hallod a sztárvilágban, hoyg terhes az semmit nem jelent. Azt nem hallod akinek nem sikerül.

2012. dec. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Háát nem tudom...elfogadom mindenki véleményét, de valahogyan én nem érzem, hogy kifutnék az időből....30 vagyok. Most érzem hogy itt az ideje....ezért írtam ki a kérdést, mert meglep, hpgy sokan így gondolják, ahogy itt többen is....
2012. dec. 10. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!