Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Korai vetélés után nem jön...

Korai vetélés után nem jön meg. Hívjam fel a dokimat, vagy várjak még?

Figyelt kérdés
November elején volt egy korai vetélésem (1 hét késéssel menstruációval távozott). Most kb 1 hete kellett volna megjönnie, de eddig semmi. Terhes biztos nem vagyok (semmi tünet, negatív teszt), és az ovu tesztek alapján szerintem peteérésem se volt, bár azt nem néztem folyamatosan. Gondolom, hogy lehetnek most bennem kavarodások a hormonjaimmal, emiatt nem is igazán idegeskedek miatta, de mikor érdemes felhívnom a dokimat, mennyi késés után? Mennyire baj, ha kimarad, illetve meddig "normális"? Nyáron volt egy nőgyógyászati műtétem, előtte is kusza volt kicsit a ciklusom, de a műtét után eléggé beállt 28-29 napra.

2012. dec. 12. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Hát csak gratulálni tudok, hogy vetéléskor nem mentél dokihoz. Te akarsz édesanya lenni?
2012. dec. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy szóval sem mondta,h nem volt dokinál...
2012. dec. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyenem, előtte 26-27 naposak voltak a ciklusaim. A vetélés (pontosabban inapparens terhesség) után a 30. napon jött meg. Nekem azt mondta az orvos (még amikor első körben mentem a pozitív teszttel és a vérzéssel), ha nem jön meg 30-35. napra, menjek vissza, a biztonság kedvéért megvizsgál. De minden eset egyedi és más, nem tudom, meddig terjed a "normalitás" határa ebben a kérdésben.


Szerintem hívd fel a dokit, telefon alapján is el tudja dönteni, érdemes-e elmenned hozzá vagy meddig várjál még.

2012. dec. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tudtam, hogy ki fogok hagyni egy apró részletet, amibe valaki belekapaszkodhat majd és kötekedhet. Köszönöm első, hogy rátapintottál a lényegre... voltam orvosnál, sőt még kórházban is méhen kívüli gyanújával...

A harmadiknak köszönöm a választ! Várok még pár napot, de ha jövőhétig nem történik semmi, felhívom.

2012. dec. 12. 17:15
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én augusztusban mentem át ugyan ezen.... Sajnálom!

Nekem akkor sem akart megjönni, amikor már megállapították hogy elhalt a terhességem. Bő másfél -kettő héttel később jött meg mint a nemvárt, és rettentően féltem hogy ömlik majd a vérem, de csak 3 napig véreztem, és nem is olyan nagyon. De kitisztultam, ennyi volt. Ez egy élet.....

Volt olyn nekem is még tavasszal, hogy kimaradt egy ciklus. Nem volt tüszőérés, ennyi. Nekem akkor meghozták gyógyszerrel, de nem muszáj. Érdemes elmenni dokihoz, de nem hiszem hogy annak a terhességnek köze lenne ehez, de nem árt tudni ha gondok vannak a hormonjaiddal. Mielőbbi boldog babavárást kívánok!

2012. dec. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én is sajnálom :(

Nekem rendesen jött meg (leszámítva a késést), talán még kevésbé is görcsöltem, és nem véreztem annyira. Először a saját dokimnál voltam, ő még látott egy "kifelé tartó" petezsákot, de másnap a kórházban is megnéztek ultrahanggal, addigra már nem volt ott, és a vérvétel se mutatott már hcg-t. A kórházban már csak 2 tüszőt láttak. Elképzelhető, hogy egyszerűen azóta nem repedt meg és ez okozza a kimaradást?

2012. dec. 12. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!