Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hormon- és pajzsmirigy vizsgál...

Hormon- és pajzsmirigy vizsgálat. Kiértékelnétek?

Figyelt kérdés

Az 5. napon voltam vérvételen.

TSH 3,04

T4 1,13

T3 3,07

LH 7,5

FSH 11,0

Prolaktin 11,9

Ösztradiol: 44,42

HgH 2,11


A mensim elég össze-vissza! Van amikor a 27. napra jön meg, de előtte napokig vérezgetek, aztán egy nap a rendes mensi és vége. A legutóbbi két alkalom ilyen volt. Most a 29 napon vagyok és még semmi... Nem védekezünk a párommal, de a ma reggeli tesztem negatív lett.

Szerintetek lehetek ezekkel az értékekkel babás????



2012. dec. 12. 17:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

[link]


Én ezt a hormontáblát szeretem a legjobban. Nem írtál mértékegységeket. Pl. az ösztradiol az egyik esetben (ng/l) pont normális, más esetben (pmol/l) kórosan alacsony. Elöljáróban mindenképpen dokihoz (endokrinológus) kéne menned, mert a TSH-d, és az FSH-d kicsit túl magas pl.

2012. dec. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az ösztradiol ng/mL

Engem is a TSH érték zavar.... De erről nem is mondott semmit a doki! Endrokrinológus csináltatta a vérvételt.

"Vélemény: emelkedett FSH, inkább alacsony tartományban lévő oestradiol szint korai ovarium elégtelenség gyanúját kelti. Nőgyógyászati ellenőrzés /UH, ovariumok nagysága, szerkezete, nyh vastagság) javasolt."

Ezeket írta, viszont a TSH.ról egy szót sem ejtett... Pedig ha az rendbe lenne rakva, lehet semmi gondom nem lenne!

2012. dec. 12. 18:39
 3/11 anonim ***** válasza:
Én a helyedben elmennék egy másikhoz. A TSH-nak 2 alatt (még inkább 1 körül)kell lennie...
2012. dec. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egy sima nőgyógyász nem írhat fel rá gyógyszert? Mindenképp endrokrin doki kell hozzá?
2012. dec. 12. 18:57
 5/11 anonim ***** válasza:
A sima nőgyógyász, ha jól tudom, nem írhat fel endokrinológiai gyógyszert, mert ugye nem ért hozzá. De érdemes telefonon megkérdezni, hátha mégis, és akkor mégsem feleslegesen mész át hozzá :)
2012. dec. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy itt Győrben nem találok másik endrokrinológust... Bárhogy kerestem a google-ban, csak a Horváth Katalin doktornőt adja ki... :(
2012. dec. 12. 19:15
 7/11 anonim ***** válasza:
A tsh-d sem jó viszont amit legalább olyan fotnos megnézetni az az amh- A leleteid koraipetefészekkimerülésre utalnak (magas fsh alacsony ösztradiol)
2012. dec. 13. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szerintetek érdemes lenne hőgörbét vezetnem? Megmutatja ha nincs ovulációm? Vagy úgy is mindegy, mert 3-as TSH-val nem tud beágyazódni a baba???!!??
2012. dec. 13. 07:13
 9/11 anonim ***** válasza:
49%

Azért nem olyan rossz a tsh-d. Nem kell megijeszteni! nekem alulmüködésem van és a normál érték az 0,2-4,5-ig jó! Addig nem igazán foglalkoznak vele az orvosok, lehet ezért is nem mondott rá semmit a dokid. Az enyém 75volt az első vizsgálaton! Előző hónapban mikor megfogant a babónk akkor 5,1 volt. Most három éves a kisfiam teljesen egészséges!

Ne add fel! Mi is a második babóval próbálkozunk, múlt hónapban nézték a ths szintemet 3,4 volt. Azt mondta rá a háziorvosom hogy tökéletes! Fel a fejjel és sok sikert!

2013. jan. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A TSH-val pont az a helyzet, hogy most akarják levinni a határt 4-ről 2.5-re, külföldi kutatások alapján. Ugyanis ezt a 4-et úgy állapították meg, hogy gyerektől öregig mindenkire, és a 4 egy öreg néninél pont jó, de egy fogamzóképes korú nőnél már rossz. Nekem 3.24 volt, a T3-4 a normál tartományban, mégis a diagnózis látens hypothyreosis, és kaptam rá 50 mikrogramm L-thyroxint, produkálom a hízáson kívül majdnem az összes tünetet is. Azzal van a baj, hogy az egyetemen megtanultak valamit, de már rég nem az a szakmai ajánlás. 2 endokrinológus is hajlamos teljesen mást mondani.
2013. jan. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!