Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akik még mindig nem estek...

Akik még mindig nem estek teherbe és nagyon szeretnének már végre gyereket, nem aggódtok azon, hogy túl öregek lesztek, mire sikerül? Ti hány évesek vagytok?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy az idő megy, és lehet, hogy olyan soká lesz gyereked, hogy még az érettségijét sem éred meg. Nem csak gyereket szeretne az ember, fel is akarja nevelni, része akar lenni az életének, nem?
2012. dec. 16. 14:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%

Én-személy szerint- max. 32 éves korig várnék az elsővel.

De ne ugorjon nekem senki, tudom ez nem iylen egyszerű.

Csak ez lenne az ideális.

2012. dec. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
30 éves múltam, a férjem 38 lesz. Jövő év elejétől fogunk elkezdeni próbálkozni, és hát bízom benne, hogy hamar sikerül. Most még nem aggódok előre....nem érzem magam "öregnek"...mostanra sikerült mindent pozitív írányba terelnünk, lakás, autó, diploma, munkahely, esküvő, kicsi spórolt pénz...nekem ezek fontosak voltak, ahhoz, hogy nyugodt körülmények között vállajak gyereket. Nem gondolok bele, mi lesz ha nem jön....nem akarom bevonzani a negatívat.... Ti hány évesek vagytok kérdező??Régóta próbálkozok?Ne keseredj el!:-)
2012. dec. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
De ha mondjuk a te gyereked is 32 évesen, akkor te már 64 leszel, maholnap meghalsz és nem láthatod az unokáid életét sem. De úgy értettem, hogy mondjuk 35 vagy most és nem jön össze se lombik, se semmi, nem rossz ez is, hogy megy az idő és egyre kevesebbet lehetsz majd vele?
2012. dec. 16. 14:10
 4/17 A kérdező kommentje:
Ha most sikerülne, akkor 33 és fél, mire megszületik.
2012. dec. 16. 14:12
 5/17 anonim ***** válasza:
valahogy nem erre vagyok ráfókuszálva, hanem arra, hogy sikerüljön végre. régebben még érett sem voltam egy gyerekre. és kitudja, lehet azért tart ott a mostani fiatalság ott, ahol, mert 20 évesen szülték őket a szüleik...vagy esetleg 30 fölött már nem is akarjunk gyereket, mert felesleges "ennyi" időre? lehet lepontozni...:)
2012. dec. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"úgy értettem, hogy mondjuk 35 vagy most és nem jön össze se lombik, se semmi, nem rossz ez is, hogy megy az idő és egyre kevesebbet lehetsz majd vele?"


de, rossz, mégis el kell fogadni, h nem mindenkinek megy egycsapásra, az a hozzáállás, ahogy te közelíted meg, egyébként sokkal rosszabb, mintha valaki nem adja fel, kitartóan harcol, de közben nem süllyed el az önsajnálatba. aki későn esik teherbe, az nem azzal foglalkozik, h most már "nem is érdemes", mert alig lehetek vele, hanem arra koncentrál, h legyen mindenképp és ha sikerül, arra gondol, h "de jó, végre itt van, lesz babám" , nem pedig arra, h "áh, már öreg vagyok ehhez a babához" ...

2012. dec. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én 21 éves vagyok, május óta próbálkozunk a babával. Sajnos a fogamzásgátló úgy megkavarta a hormonháztartásom, hogy még azt próbáljuk helyrehozni, valószínűleg ezért nem jött össze eddig. Hálát adok az égnek, hogy ilyen "hamar" elkezdtünk próbálkozni, mert még bőven van időnk, nem is merek belegondolni, hogy mi lett volna, ha tovább szedem azt a sz*rt...
2012. dec. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Én egy szóval sem mondtam sem magamnak, sem másról nem gondolom azt, hogy öreg egy gyerekhez, ha idősebben szül!!! Én a saját félelmeimet osztottam meg, és választ várok, hogy más is gondol-e erre.
2012. dec. 16. 14:27
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem szeretem, ha valaki azzal jön, hogy "fel is kell nevelni". Hány olyan szülő van, aki korán meghal és hátrahagyja a kicsi gyerekeit... Nem láthatunk a jövőbe!

Én is élhetek 80-90 éves koromig! Ha annyi idő adatott, akkor csak annyit töltünk együtt. Ez engem egyáltalán nem foglalkoztat. Igaz, 40 felett már nem szülnék, mert félnék a komplikációktól, de egyébként semmi gond ezzel.

Bőven van egyéb más dolog, ami miatt aggódhat az ember! 37 leszek és talán 3 gyerekes

2012. dec. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én 32 vagyok, másfél éve próbálkozunk. Ha öreg vagyok, ha nem, mostanra találtam meg azt a férfit akit a gyermekem apjaként szeretnék, illetve mostanra teremtettük meg azokat a feltételeket, amik közé szülni szerettem volna. Nem csinálnám másképp:)

Persze azért én is azt gondoltam, elsőre sikerül... de nem ezen a pár éven fog múlni:) Igyekszem egészségesen élni, ennél többet nem tehetek. CSodás anyák leszünk, és csodáa nagymamák, hidd el! Mi meg fogjuk élni az unokáim lagziját, az biztos! Remélem még táncolni is fogunk rajta:)

2012. dec. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!