Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 1 millió forint elég egy baba...

1 millió forint elég egy baba érkezéséhez?

Figyelt kérdés

Hogy előtte megvegyünk minden szükségeset neki és még tartalékunk is maradjon.

Csak úgy szeretnék nekiindulni a gyerekvállalásnak, hogy tudjam biztosítani neki a megfelelő környezetet és mindent amire szüksége van.


Saját történeketek és tapasztalatokat is szívesen fogadok, akár itt akár üzenetben :)!


2012. dec. 16. 15:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Igen.
2012. dec. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mind a két gyermekem örökbefogadott gyermek ,nagyon hirtelen kellett mindent beszereznünk akkor amikor születtek ,1 millió forint bőven elég ,pláne ,ha az anyuka is kapni fogja a TGYÁS-t ,GYED-et,apukának is van munkahelye .
2012. dec. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Bőven elég. Nekünk kb. 3-400 ezer forint ment el bevásárlásra (nem sok mindent kaptunk)... babakocsi, ágy, járóka, bútor, vizsgálatok, ágynemű, ruhák, pelenka, stb... és úgy kb. 700 ezer Ft ment el arra a végén, hogy a gyes-es évben hozzá kellett nyúlni a tartalékokhoz, és a gyes lejárta után megszünt a m.helyem, 3 hónapig kaptam az álláskeresésit, majd még 3 hónapig nem volt m.helyem, és már pénzt sem kaptam.


Szóval nekünk inkább a gyes utáni időkben volt nagy szükségünk a tartalékra. Egyébként gratulálok, felelősen és jól gondolkodtok.. Tudom, többen is megtennék ezt, de nem mindenkinek adott, hogy ennyit feltartalékoljon a baba érkezése előtt... Bárcsak olyan ország lennénk, ahol mindenki tudna tartalékolnii ilyen esetekre (is), aki akar.

2012. dec. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindent meg kell vennetek, de nem adtok hálapénzt, és nem magánklinikán fogsz szülni, akkor jóval kevesebb is elég. Meg az sem mindegy, hogy eddig 300 ezret, vagy 80-at kerestél, mert utóbbi esetben jóval kevesebb luxus dolgot tartasz fenn, amire a gyerek születése után is költenél.
2012. dec. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Még nyugodtan lehet írni, szívesen olvasom :)


Nem keressük agyon magunkat, férjemmel mindketten 110.000 Ft keresünk.

Csak az egyikünk fizetését vettük fel mindig a másik pedig rajta maradt a számlán. Nem éltünk/élünk luxusban, csak a fontos és hasznos dolgokat vesszük meg.

Nincs semmilyen hitelünk, autónk nincs, mert nagyon jó a tömegközlekedés pl.: kórház is 10 percre van busszal és 15 percenként indulnak a buszok majdnem a házunk elől.

Szerencsére édesapámtól örököltem az ilyen fajta felelősségtudatot és, hogy minden Ft-ot meg kell fogni, Párom meg tőlem :)

2012. dec. 16. 16:12
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
38 éves kétgyermekes anyuka vagyok ,abból amit leírtál azt látom,hogy probléma nálatok nem lehet,ilyen fokú fegyelmezettséget ,hogy képesek voltatok az egyik fizetést folyamatosan félretenni,nagyon felelősen bántok a pénzzel...hát...tanulhatnék tőletek...sosem képeztem tartalékokat,hanem akármennyi pénzem is volt mindig az utolsó fillérig elköltöttem ,pedig lett volna miből félretenni,aztán a férjem váratlanul munkanélküli lett és csak néztünk ,hogy ilyenkor most mi van,hozzá voltunk szokva ,hogy mindig mindent megvettünk amit csak akartunk és hirtelen nagyon másként kellett a pénzügyekhez hozzáállnunk,remélhetőleg tanultunk mindezekből ,már túl vagyunk a nehezén,de ha előre úgy gondolkoztam volna mint te ,akkor semmi komoly gond nem lett volna ,így viszont volt néhány gyötrelmes hónapunk.
2012. dec. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem még a fele is sok.

Bár igénye válogatja.Én nem jártam magánrendelésre,az sztk-ba jártam.Nem volt magándokim,ügyeletesnél szültem.Csak a szülésznő kapott 20 ezret,aki valóban foglalkozott velem.Így a szülés nem került sokba.

Szerintem használtan nagyon sok dolgot meg lehet venni töredékáron.Mi sok mindent újan vettünk,de rájöttem utólag,hogy felesleges volt,de akkor még nem nézelődtem vaterán,itt-ott.Kiságyat,pelenkázót,kádat,babakocsit,mind-mind meg lehet venni több,mint féláron újszerű állapotban.Ruha meg annyi van fent,hogy fillérekért lehet venni jó minőségű angol rucikat.

Ha spórolósak vagytok,akkor ajánlom ezeket az oldalakat.

Nekünk a gyerekszoba is a festékbe került csak,az 12 ezer volt,a férjem megcsinálta.Két színű a fal,macis öntapadó bordür választja el.A dekoráció 5 ezer volt,a brendonban rendeltem dzsungeles falmatricát,nagyon jól néz ki.És én amit csak tudtam,eladtam,eladok,mert nem tervezünk több gyereket.Ne sok,de valamennyi jön vissza belőle,abból lehet mindig vásárolni a fiamnak

ráadásul én nem vagyok híve a felesleges puccoknak,ötvenedik játéknak,így megnézem,hogy mit vezsek meg neki

2012. dec. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Ha a terhesgondozást és a szülést nem ebből fizetitek akkor elég a újszülött dolgokra.
2012. dec. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
65%
Szia. Én is nagyon felelősségteljesen gondolkozom és nagyon spórolós vagyok....sokszor haragszik is a férjem, de aztán persze megdícsér...:-)Tavaly volt az esküvőnk, nem volt nagy lagzi, magunk spóroltuk össze. Azóta pedig minden kis fillért a baba érkezésére teszek félre. Az az összeg amit te leírtál bőven elég lesz. Bár az igaz, én még annyira nem tekintettem előre, hogy mi lesz a GYED és GYES ideje alatt, ki tudjuk e egészíteni a fizetésünket.Bevallom én már pár dolgot meg is vettem a babának, ruhácskákat főleg, mert anynira aranyosak voltak, ezzel is előrébb vagyok. Kiságyat + kókuszmatracot és babakocsit kiegészítőkkel mindenképpen újjat veszek, már ki is néztük.Rágókát, játékot szintén, cumit ilyesmit nem akarok használtan. De ruhácskákat már vettem és fogok is, nagyon szépeket lehet kifogni féláron. Nem tudom kiszámolni pontosan mennyibe kerül majd babával az élet, pelus, ételkék, ápolószerek, ez mind kiadás, és ahogy nő a baba, még több...de ezen minden szülő átmegy, ez az élet értelme. Én úgy gondolom, ha azt az összeget, amit most minden hónapba félretettünk, egy az egybe a babára költjük, akkor sem leszünk minuszba, hanem pont megélünk, mint olyan sokan mások!Sok szerencsét!
2012. dec. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nekünk elég volt, belefért a szülés, és az őssejtlevétel fele is. Magándokihoz jártam, és szülésznőt is fogadtam. Szinte mindent meg kellett venni. Nem vettünk felesleges dolgokat, és megnéztük, hogy mi hol olcsóbb, mert vannak azért különbségek. Főleg megbízható középkategóriás termékeket vettünk.
2012. dec. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!