Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 1 millió forint elég egy baba...

1 millió forint elég egy baba érkezéséhez?

Figyelt kérdés

Hogy előtte megvegyünk minden szükségeset neki és még tartalékunk is maradjon.

Csak úgy szeretnék nekiindulni a gyerekvállalásnak, hogy tudjam biztosítani neki a megfelelő környezetet és mindent amire szüksége van.


Saját történeketek és tapasztalatokat is szívesen fogadok, akár itt akár üzenetben :)!


2012. dec. 16. 15:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

nekünk a baba holmi az első időszakra 200 ezerbe került szóval bőven belefér

PL: doki 80 ezer

babakocsi 100 ezer

cumi ilyesmi 15 ezer

őssejt 300 ezer

kiságy 20 ezer

mérleg 15-25 ezer

apróságok 30 ezer

ruha 0-6 hó kb.15-60 ezer(igény szerint)(téli,nyári)

játék 10 ezer

neked szüléshez holmi 10 ezer

kismama ruha 10-45 ezer

Lehet kimaradt valami ez szerintem egy olyan lista ami azért minőségi babaholmi belefér :)

2012. dec. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

bőven belefér.Még akkor is ha ebből akartok a dokinak is pénzt adni.Nekünk a kiságyat,babakocsit kifizetták a dédik,keresztszülők,de ha ezeket hozzászámolom is bőven kijöttünk pár 100eFt-ból.

Nem vettük mindenből a legdrágábbat,mert felesleges.

2012. dec. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Egy 40ezer babakocsiba is jól fogja érezni magát, és nem kel neki vadi új body-kat venni az első évben, mert csupa folt, bukás, és kaki lesz lesz rajta, teljesen fölösleges. Inkább tedd félre, és majd ha elkezd járni, aztán 2-3 éves korába mikor beindul a növekedésbe rengeteg cucc kell. Csomó játék, fejlesztők, kismotor meg a jóég tudja mi, Akkor keni össze magát, áztatja el a második pót cipőjét is, kell szandál, cipő, otthoni, ünneplős, és egy rahedli ruha, mert lesz hogy naponta háromszor kell átöltöztetni. A berendezési tárgyak cseréjéről már nem is beszélve......:)

Most nem azért írtam le hogy fujj ne költsetek, hanem magunkból indultam ki, és tudom hogy később nagyobb szükség lesz a pénzre.

2012. dec. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Bocs, de egy újszülöttnek minek játék???

Kismamának minek több tízezres gönc? Örülök ha megteheti valaki, nem irigység,csak fölösleges, jó lesz majd az Infacolra,Vigantolra,tápira ha kell, és amikre nem is számítunk....

2012. dec. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én is vettem "játékot" projektoros forgót és alvó ronygyit illetve zörgő csörgő kiságyra akasztható színes figurákat mert 6 hetesen már lekötötte.
2012. dec. 29. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
pl csörgő,rágóka,kiságyra forgó,babakocsi játék ezek azért jól jöhetnek :) nem csak az első 2 hónapra gondolok...:)
2012. dec. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ruhát meg azért írtam,mer nekem kellett és nem egy kismama mondta,hogy 1 számmal nagyobb cipő kellett neki ha télen kismama lehet kell majd új kabát
2012. dec. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ :)


Igazából arra jutottam, hogy kiságyból is lehet venni használtat max a matracot veszek bele újan, mert ha jó állapotú akkor miért adnék ki dupla annyi pénzt érte. Sok játékot, meg ruhát fog kapni a nagyiktól, keresztszülőktől, dédiktől szóval előre csak pár darabot fogok megvenni.

De úgy döntöttem, hogy maximum csak 500e Ft-ot költünk el a többit rajtahagyjuk a számlán.

Köszönöm még egyszer mindenkinek :)

2012. dec. 29. 09:08
 19/19 anonim ***** válasza:

Kiságyat vadi újat vettem a brendonban 8000 Ft ért , ebből pont nem éri meg használt ;) Levettük az oldalát és a mi ágyunk mellet van rögzítve.

Amit használtan érdemes azok a babaruhák,főleg 52 méret körül rengeteg szép darab van,nem csak turiban bizományiban is. De ha ruhacsomagot rendelsz a netről akkor az még jobb ,mi márciusban vateráztunk egy hatalmas doboz baba ruhát 4000 Ft ért , 80 db ,ami nem tetszett az odaadod a védő nőnek aki eljuttatja rászoruló családoknak.Persze pár új holmit is vesz az ember.

Ami nagyon fontos az a ADAC tesztelt baba hordozó ,0-13 kg ig lehetőleg ,az 80-120 000 Ft ig van .Legjobb ha babakocsira szerelhető maxi cosi vagy concord.

Légzésfigyelő is lehet használt ,azok is bírják.

2012. dec. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!