Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi az esélye annak, hogy...

Mennyi az esélye annak, hogy tehes vagyok, ha a ciklusom 35 napos, én pedig a barátommal a 30. napon voltam együtt?

Figyelt kérdés
Nem szeretnénk babát! Védekeztünk, de amikor levette a gumit az lyukas volt! SOS!
2012. dec. 17. 23:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Van esély rá sajnos. Bármikor lehet peteérésed, akár orgazmus hatására is.

Letellett már a 72 óra? Ha nem, akkor vegyél be egy tabit.

2012. dec. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen letelt. Azért nem is vettem be, mert úgy tudtam, hogy ovu idején van rá esély, hogy terhes legyek!
2012. dec. 18. 00:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem csak ovu idején van rá esélyed. Az én fiam pl. mensi után 2 nappal fogant.
2012. dec. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

CSAK OVULÁCIÓKOR LEHET TEHERBE ESNI!!!


Az más kérdés hogy menstruáció után is lehet peteérés két nappal...

De ez ritka eset.


Az a helyzet, hogy évente egy-kétszer egy átlagos ciklussal rendelkező nőnél sem szabadul ki a petesejt a megfelelő időben. Ilyenkor az a petesejt ott "várakozik", és különböző hormonhatásra -pl orgazmus is okoz ilyen hormonváltozást- kiszabadul. Akár a ciklus vége felé, akár a következő ciklusban menstruáció alatt, vagy röviddel menstruáció után, vagy kivárja a következő ciklus "szabályos helyét". Ezért lehet "bármikor" teherbe esni. Ezt hívja a köznyelv "spontán peteérésnek", ami amúgy nem létezik, hiszen egy petesejt nem képes csak úgy a semmiből megérni, viszont ha készenlétben van, bármikor megrepedhet a tüsző.


Amennyiben nem figyeli valaki a ciklusát, akkor sajnos nem tudhatja, hogy van-e volt-e ilyen helyzet.


Úgyhogy bár nem sok, de van esély.

2012. dec. 18. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!