Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért szoktak spermavizsgálato...

Miért szoktak spermavizsgálatot készítettni a terhesség előtt?

Figyelt kérdés

24 éves pasi vagyok.

A spermavizsgálat eredményeit az andrológiára kell vinni.


Ebben még nem vagyok annyira jártas, ezért kérdezném, hogy a teherbeesés előtt a párok miért szoktak elmenni a spermát kivizsgáltatni az andrológián?


Láttam, hogy itt már beszélgettek erről:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..


De azt nem tudtam meg, hogy ez miért szükséges.

köszönöm


2009. aug. 24. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Általában akkor szokták elvégeztetni a vizsgálatot, ha egy ideje nem jön össze a baba, és ki akarják deríteni, hogy a spermiumok száma, minősége, mozgékonysága megfelelő-e. Ezzel kb. egyidőben, vagy ezelőtt a nő termékenységét is megvizsgálják.
2009. aug. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

konyhanyelven:


Van-e elég hímivarsejted(számát) a spermában ez ahhoz szükséges hogy teherbe ejtsd a nőt...és hogy normálisak-e nem-e nyomorékok...meg még lehet mást is de a én tudomásom szerint ezeket!

2009. aug. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mindkettőtök válaszát köszönöm, szerintem hasznosak.


12:30-as hozzászóló: Ezt nem is tudtam, hogy egy ilyen vizsgálaton meg lehet azt is állapítani, hogy a spermiumok egészségesek-e, ergó, hogy a gyereked fizikailap ép lesz-e.


Ha ez igaz, akkor, ha párommal odajutunk, hogy gyereket tervezzünk, akkor szerintem én is elvégeztetek egy ilyen vizsgálatot, hasznosnak tűnik.

2009. aug. 24. 14:03
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem tudhattad, mert sajnos nem lehet megállapítani ebből, hogy a gyerek ép lesz-e. Ez nem csak ezen múlik.

Pl. a Down-szindrómánál akkor történik a baj, mikor összekapcsolódnak a kromoszómák, van olyan, ami méhen belül alakul ki, stb...

Ez csak azt jelenti, hogy jók a kilátások.

2009. aug. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

19:49-es hozzászóló:


köszi, ez is nagyon hasznos volt. :)


várok további véleményeket, tapasztalatokat.

köszi

2009. aug. 24. 21:22
 6/8 anonim válasza:
12:30-as vagyok jó lehet 100%-ig nem lehet megállapítani de most tanultam bioszból és láttam a két szép szemmel két darab képet amin egy egészséges hím ivar sejt volt és egy nyomorék és oda volt írva hogy: x szeres nagyítással!
2009. aug. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A páromnak is volt,az eredményt nem magyarázta el senki és ezért utánanéztem.Nem csak a hímivarsejtek számát,mozgékonyságát stb vizsgálják,hanem értékelik az egész sperma színét,szagát,állagát is.Nálunk 5 nap önmegtartóztatás után kellett bevinni a reggeli első mintát.
2009. dec. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A férfiak spermája nem egységes minőségű. Bizonyos százalékuk nem mozog, két feje van egy helyett, egy feje sincs stb. Tehát lehet alaki és méretbeli hibás köztük. Ezek kiválogatódnak, lemaradnak a fogantatásért vívott versenyben, de ha túl sok hibás van, akkor az negatívan befolyásolja a termékenységet. Ezenkívül fontos még a hímivarsejtek száma: az átlag mililiterenként 30 millió. 8 millió alatt már komoly gondok vannak, és nem jön a baba, 2 millió alatt meg a férfi gyakorlatilag sterilnek tekinthető.


De még ilyenkor is van remény. Volt olyan férfi, akinek a hréjéből (!) nyertek 2 db (!) hímivarsejtet, amit összehoztak egy petesejttel, így lett lombikkal gyermeke. Ez kisebbfajta csoda!

2009. dec. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!