Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Egy 21 éves, korábban dohányzó...

Egy 21 éves, korábban dohányzó, de már leszokott lány körülbelül mennyi idő után esik teherbe?

Figyelt kérdés
2009. aug. 24. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
A 67 éves, de már nem dohányzó nagymamám szerintetek mennyi idő múlva hal meg? (ez kb. ugyanolyan bugyuta kérdés volt, már ne is haragudj).
2009. aug. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Változó. Én dohányoztam, és úgy lettem terhes, 3 év után.
2009. aug. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Én 23 vagyok. Napi fél-egy doboz simán elment nekem, életkörülményektől függően. Áprilisban el kezdtük tervezni a babát. Napi 5 szálig tudtam lecsökkenteni, furdalt is a lelkiismeret rendesen. Aztán valahogy éreztem, hogy sikerült, és napi 2 szálra csökkentettem. Majd mikor eljött a tesztelés ideje, már szinte tudtam. Beleszívtam a cigibe két slukkot, és az volt az utolsó. Merthát babás lettem. Azóta a fejembe se fordul meg, hogy rágyújtsak. Soha nem gondoltam volna, hogy ilyen könnyű leszokni, és élvezem a terhességem minden egyes percét.

Na de hogy a sikersztorim után végre a kérdésedre is válaszoljak: Nem akarok butaságot mondani, de én úgy olvastam, hogy maga a cigaretta a teherbeesést nem feltétlenül befolyásolja, inkább a vetéléseknél, koraszüléseknél, fejlődési rendellenességeknél a ludas.

Úgyhogy szerintem ne stresszeld magad ezen, főleg ha már le is szoktál. Ha itt lesz az ideje, úgyis jönni fog a babóca.

8+3 heteske

2009. aug. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Na, ez aztán a jó kérdés. :))) Szerinted ki tudja erre a választ? (aki tudná, tutira meggazdagodna!) :)
2009. aug. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Általánosságban(!) aki dohányzik, valamivel később esik teherbe, de ez sincs kőbe vésve. (Ld. egyik válaszoló.)
2009. aug. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A dohányzás csökkenti a véred oxigénszállító képességét és szűkíti az ereket. Ez általában a termékenységet nem befolyásolja, azonban a megfogant babát súlyosan veszélyezteti. Az érszűkítő, oxigéncsökkentő hatás ugyanis nem áll meg a méhen kívül:


Az első három hónapban a helyi oxigénhiány amputációs jellegű végtaghiányokat okozhat (olyan rossz a vérellátása a babának, hogy a végtagok kialakulása közben elzáródnak az erek, így a végtagok ki sem fejlődnek), valamint a vetélés sokkal magasabb kockázatát. A továbbiakban pedig kisebb születési súlyt, koraszülést, lassabb felődést, esetleg visszamaradottabb babát.


Hogy te mennyi idő alatt esel teherbe, azt legfeljebb egy jósnő tudná megmondani.

2009. aug. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
Ja, és nagyon örülök, hogy leszoktál. :-)
2009. aug. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én ugyanúgy 21 éves voltam és szintén korábban dohányzó. Nekünk 7 hónap alatt sikerült. Amúgy meg nem lehet megjósolni.
2009. aug. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!