Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szedjem már most a Gravidát...

Szedjem már most a Gravidát vagy várjak a pozitív tesztig? Ti hogy csináltátok?

Figyelt kérdés
2013 márciusában-áprilisában tervezzük a babát(persze, ha sikerül hamar)Azt hallottam hogy előtte már 3 hónappal érdemes szedni terhesvitamint. Én már szedem egy ideje a folsavat és a B-vitamin-komplexet. Elég ez a pozitív tesztig, eztán átváltani??
2012. dec. 26. 09:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Én nem szedtem előtte terhesvitamint. Csak a pozitív teszt után. De éppenséggel lehet. Csak hát ha hónapokig várni kell, akkor meg nem pont ezt kéne szedni.

Szerintem ha szedsz egy sima multivitamint, akkor a baba tervezésére fel tudod azzal is tölteni a vitaminraktáraidat, amikor pedig pozitívat tesztelsz, akkor meg átváltasz a terhesvitaminra.

2012. dec. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Most még én is a B vitamin komplex + Folsav -at szedek. Mi jövő hónaptól próbálkozunk majd. Én úgy terveztem majd ha pozitívat tesztelek. Addig SZERINTEM felesleges pénzkidobás.
2012. dec. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én szedtem, orvosi javaslatra.
2012. dec. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen terhesvitaminok elsősorban a nyitott gerinc kialakulásának esélyét tudják jelentősen csökkenteni a fejlődési rendellenességek közül ami már a fogantatástól számított 15 napon belül eldől hogy kialakul vagy nem sajnos... Ezért nagyon fontos hogy az ilyen terhesvitaminokat aki tudja már a terhesség tervezésekor kezdje el szedni mert csak úgy van értelme! A pozitív tesztkor már réges rég kialakulhatott egy olyan fejlődési hiba amit már nem lehet visszafordítani. Éppen ezért a terhesség legeslegelején fontos szedni, a közepe-vége felé már mindegy. Sőt van olyan doki aki akkor már kimondottan nem javasolja. Remélem segítettem.
2012. dec. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
én sima multivitamint szedtem, amiben van folsav is. A terhesvitaminok ugyanezt tudják, csak mivel terhességre adják, kétszer annyiba kerül.
2012. dec. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Negyedik válaszolóra hallgass!!!fontos,hogy már most elkezd szedni a vitamint,mert amikor még nem is tudod,hogy terhes vagy,már akkor szükségesek azok a vitaminok,amiket a terhes vitamin tartalmaz,az első pár hétben ki lehet védeni a fejlődési rendellenességeket!
2012. dec. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm.Tudom, hogy pl a nyitott hátgerinc kivédésére és a fejlődési rendellenességek megelőzésére kell szedni a vitaminokat. Én úgy olvastam / hallottam, hogy erre adják a folsavat. Ezért ezt már szedem magában a B-vitmaminnal egy ideje. Ezért is kérdeztem, hogy ez elég e, vagy szedjem már most a terhesvitamint, ami ezeken kívűl jóval több mindent tartalmaz.
2012. dec. 26. 12:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nagyobb adag folsavat szedsz, mint amennyi a gravidában van, akkor szerintem ne válts még.
2012. dec. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is orvos javasolta, még a tervezgetés elején. 4. válaszolóval egyetértek!
2012. dec. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!