Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hőmérőzés mikor jobb?

Hőmérőzés mikor jobb?

Figyelt kérdés
Most akarom elkezdeni, és nem tudom, hogy csináljam. A férjem korán jár dolgozni, fél hat körül, amikor indul, felébreszt, de általában visszaalszom, úgy fél 8-ig. Mérjem a hőt hajnalban, vagy később is jó? Muszáj előtte sokat aludni egyhuzamban?
2012. dec. 28. 13:35
 1/9 A kérdező kommentje:
A későbbet a második ébredésre értem természetesen, nem a nap folyamán később.
2012. dec. 28. 13:37
 2/9 Kávétejszín ***** válasza:

Fél hatkor kiszállsz az ágyból, vagy maradsz ott, és csak elköszönésre ébreszt fel?

Ha fekve maradsz és vissza is alszol, szerintem ráér 8-kor, de ha nem mindig maradsz ágyban, akkor érdemesebb lenne fél 6-kor.

2012. dec. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy a jobb, ha akkor megméred, mikor először felébredsz. Nekem is 7-re van beállítva mindennap, eleinte kicsit rossz, hogy hétvégén is 7-kor ébresztő, de aztán megszokod és simán visszaalszol. A lényeg, hogy előtte legalább 6 órát aludj.
2012. dec. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Á, nem kelek fel, néha még arra is alig emlékszem, hogy elköszönt:)

De ahogy magamat ismerem, emiatt nem tudnék azonnal visszaaludni... Végülis azt az 5 percet félálomban is kibírom, azt hiszem.

Köszi a válaszokat!

2012. dec. 28. 13:47
 5/9 Angica0901 ***** válasza:
Én a hajnali ébredést javasolnám. Hosszú ideig hőgörbéztem, tökéletesen mutatta a pé-t, és az eredmény is itt fekszik mellettem :).
2012. dec. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi! A tökéletesen mit jelent? Írnál hőmérsékleteket, hogy mire figyeljek?
2012. dec. 28. 15:45
 7/9 Angica0901 ***** válasza:

Na az én esetem nem volt egyszerű (1 méhen kivüli, 2 biokémiai terhesség, 3 vetélés), ezért vetettem be mindent, hogy sikerüljön. Bár nálunk nem a teherbeeséssel volt gond, hanem a megtartással. Amiket én csináltam:

Hőgörbe vezetése a ciklus.hu-n, a ciklusom első felében cickafarkfű teát (petécskék érését segiti), biztos tüszőrepedést követően palástfű teát (megtapadást segiti) ittam, aktus után nem zuhiztam, leginkább a hajnali együttléteket szorgalmaztam (általában hajnalban van tüszőrepedés), minden nap együtt voltunk, sőt volt, hogy naponta többször (nőgyógyászom szerint a kétnaponta együttlét nem jó, minél sűrűbben kell), együttlét után a fenekem alá párnát tettem (gravitáció), hátrahajló méh esetén pedig azt mondják, hogy aktus után hasra kell feküdni.

A hőmérőzés kapcsán:

A hőd mensi előtt X órával zuhan egy nagyot, majd ezt követően szépen beáll egy hőre, ahol 1-2 tizedet játszadozik egészen a tüszőrepid előtti napokig. A peteérés több napos dolog (amennyire én tudom: több hónapos, vagyis a domináns pete már a megérése és a repedése előtt 3 hónappal kiválasztódik, ezért jó folyamatosan inni a cickafarkfű teát), amiről a nyákod is tájékoztat. Tojásfehérje szerűvé válik. Ezeken a napokon nem szabad nyugtot hagyni a párodnak :). A hőd 1-2 tizedet esik, majd a következő 1-2 napban szép nagyot ugrik, és magasan is marad, ami azt jelenti, hogy megvolt a tüszőrepedésed. Még ekkor se hagyd a párod, biztos, ami tuti alapon. A trifázisos hőgörbe már egész nagy bizonyossággal utalhat állapotosságra (vagyis: mensinél esős hő pár napig, tüszőrepis hő, és az utána lévő hő legalább 12-14 napig). Nekem 10. dpo-n már zebrás volt a tesztem, de minden egyes állapotosságomat meg is éreztem a lelkemben.

Sok sikert kivánok, és drukkolok!!!!!! Ha van még kérdésed, nyugodtan irj, na és persze akkor is, ha Te is a kezedben tartod a + tesztecskédet!

2012. dec. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szépen, ez igen részletes volt! Nekem is a megtartással van a gond! Két hete már nekem is volt + tesztem, de sajnos nem maradt meg, úgyhogy én is bevetek mindent, amit tudok. Neked pedig gratulálok!
2012. dec. 29. 08:50
 9/9 Angica0901 ***** válasza:

Hormonokat néztetek? Nekem igy derült ki a pajzsmirigy alulműködésem, és bár a progim rendben volt, de én kentem egy progi krémet, szerintem ez is segitett. Kicsit húzós az ára, de megérte. Ha érdekel a krém, itt az oldal, ahol fent van az elérhetőség (keresd Verát).

[link]

Kívánom, hogy mielőbb sikerrel járjatok!

2012. dec. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!