Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha teherbe esem, de szedem a...

Niktoon kérdése:

Ha teherbe esem, de szedem a citalopram nevű anti - depresszánst, lehet baja a babának?

Figyelt kérdés
Már van két kisfiam (4,1), de a párommal történt egy kis "baleset". A citalopramot már lassan egy éve szedem. nem akarnám elvetetni a babát, de aggódok, hogy a gyógyszer okozhat-e valami bajt.
2013. jan. 4. 09:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt csakis az orvosodtól érdemes megkérdezni.Én nem hagyatkoznék ebben az esetben a laikus válaszokra.
2013. jan. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nézd meg a betegtájékoztatót, mindenre rá kell írják, hogy terhesség és szoptatás alatt szedhető-e. Ha nem egyértelmű akkor kérd ki nőgyógyász véleményét. De van egy olyan tippem hogy az antidepresszánsokat nem terhesség idejére találták ki..
2013. jan. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A Teratológián meg tudják mondani, hogy okoz-e bármi problémát a gyógyszer. A telefon 06/1-363-2229

Elég kevés időt van bent a doktornő aki segíteni tud, de ha felhívod megmondják, hogy mikor próbálkozz.

2013. jan. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nem lesz baja,ne aggódj! A citalopram egy SSRI gyógyszer,ami indokolt esetben végig szedhető a terhesség alatt,de csak orvosi felügyelettel.

Vannak viszont kockázatai,ezt jó ha tudod:

-az első trimeszterben ssri-t szedőknél,egy bizonyos szívfejlődési rendellenesség kockázata nő a duplájára.Ez azt jelenti,hogy 100-ból nem 1,hanem 2 beteg baba lesz.

-a második trimeszterben nem okoz semmi extrát

-a harmadik trimeszterben egy perzisztáló pulmonális hipertenzió nevű állapot kockázata nő a duplájára,ami így 1000-ből 2 helyett 1000-ből 4 lesz.Ez egy születéskor jelentkező életveszélyes állapot.Ezen kívül kisebb légzési nehézség is előfordulhat a szüléskor,és elvonási tünet is,de ez kiküszöbölhető,ha az utolsó hetekben lecsökkented az adagot a legkisebb terápiás adag alá.


De fontos,hogy xanax,rivotril,vagy bármilyen más szorongásoldó viszont egyáltalán NEM szedhető.


Ezek az én tapasztalataim,én így szedtem, nekem a pszihiáterem mondta ezeket,és amit utána olvastam,az is alátámasztotta ezt

2013. jan. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. jan. 4. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!