Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan fogok így teherbe...

Hogyan fogok így teherbe esni? (IR, magas prolaktin)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kicsit elkeseredtem.


Kiderült, hogy IR- em van. Ezen kívül magas a prolaktin szintem. Nem extrém módon, de konstansan.


3*500 mg merckformint és napi 1/2 szem bromocriptint szedek.


A ciklusom eddig pontos volt, érezhető peteéréssel, 15 napos luteálissal.


Mozgok, többnyire tartom a diétát, amennyire csak tudom. És két hónap szünet után, a harmadik hónapban újra jelentkezett a közti vérzésem a ciklusban.


Most, hogy elkezdtem a bromot is, talán megúszom a közti vérzést, de korábban már volt ilyen. Hogy bromo hatására megszűnt a vérzés, ahogy abbahagytam rögtön visszaállt.


Már 1,5 éve várunk babára, a merck- et 5. hónapja szedem, bromoból ez az első.


Már szinte lemondtam a babáról, de néha fellángol, és úúúgy vágyom rá.


Szerintetek van esélyem? És ha igen, mennyi idő, míg ezek a gyógyszerek kifejtik a hatásukat?


2013. jan. 5. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Bromocriptint 1,5 évig szedtem, napi 3x1 szemet.

Addig ha abba hagytam, 1-2 hónap után, vissza jött a köztes vérzés, vagy nem jött meg.

Na 1,5 utàn abba hagytam egy újabb kivizsgálás utàn, és első hónapban össze is jött a baba!

2013. jan. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


De a bromo mellett is teherbe lehet esni, én úgy tudom.


Szerinted mi volt az oka, hogy nem sikerült neked?


És mennyire volt magas a prolaktinod??? Nekem nem extrém magas, a felső érték valahol 520 körül van. Nekem általában 590-620 körül van, most a legutóbbi alkalomnál volt 814. Ettől mondjuk kicsit megrémültem, ezért is küldtek MR vizsgálatra. Mert folyamatosan több.

2013. jan. 5. 12:06
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Ugyanez a problémám (enyhe IR, diétázom, és konstansan magas a prolaktinom 500-530 között), csak nekem még pajzsmirigy alulműködésem is van, 16.-án jutok el endokrinológiára. Egyébként 32-34 napos a ciklusom, 20-22. napi ovulációval. Addig is ebben a hónapban kezdtem el szedni a Mastodynon cseppeket, amit a nődoki javasolt. Ez homeopátiás készítmény, csökkenti a prolaktint, és rendezi a közti vérzést, lehet neked is meg kéne próbálnod, ártani nem árt :)
2013. jan. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm, hogy írtál.


A mastodynonon túl vagyok, nem sokat segített, annyit, hogy kitolta a peteérést, így az a ciklusom 36 napos lett.


Én a mensmentisbe mentem, nagyon ajánlom, ha meg tudod oldani.

2013. jan. 5. 12:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Hallottam róla :) Egyelőre a Szent Imre endokrinológus főorvosához megyek magánba (ott rendel, ahol a nődokim is), róla is hasonlóan jókat olvastam, remélem sikerrel járunk :)
2013. jan. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az IR-ről nem tudok semmit, de nekem extra magas prolaktin szintem volt, 700- 900 körül. Én is bromot szedtem, rendezte is, de amikor abbahagytam, mindig visszajött a magas szint. 3 ilyen kúrát csináltam, utána dokit váltottam. Ő mondta, hogy nem szabad abbahagyni, majd csak a terhesség 12. hetében. Már akkor 3. éve próbálkoztunk, gondoltam na akkor szedhetem évekig. És a kövi hónapban terhes lettem. Azóta már 18 hónapos a kislányunk. :-) Szóval fel a fejjel, sikerülhet neked is. És én akkor még omega 3at kezdtem szedni, lehet ez is számított. :-)
2013. jan. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Szedem a bromot szorgalmasan, egyelőre napi 1/2 szemet, aztán majd meglátjuk mit mutat a kontroll vizsgálat.

2013. jan. 5. 16:30
 8/8 anonim válasza:
nekem most 900 lett a prolaktinom, lehetséges, hogy akkor engem is MR-re küldenek? (kissé félek attól a vizsgálattól a bezártság miatt)
2014. jan. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!