Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha valakinek nem rendszeres a...

Ha valakinek nem rendszeres a vérzése, általában 3-4 havonta jelentkezik akkor milyen esélyekkel indulhat neki a baba programnak? Kinek milyen vizsgálatokat csináltak és milyen módszerekkel, mennyi idő múlva sikerült a baba?

Figyelt kérdés
2009. aug. 28. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem sok esély van, sajnos. :( Én is így voltam (vagyok), rendszertelen mensivel, világ életemben...

Soha egy orvost sem érdekelt, hogy mi okozza valójában. Csak vérvételre küldtek, ahol minden OK volt.


Aztán mikor eljött a babatervezés ideje, szintén mensi sehol..., és sok gyógynövényt kipróbáltam, amitől ugyan mensim nem lett, - ekkor már több, mint fél éve kimaradt -, de mégiscsak használtak valamit, mert elkaptunk egy kósza petét, és terhes lettem.

A "segédeszközök" egyébként: E vitamin, FLP Multi Maca, fekete üröm kapszula, cickafark-palástfű kombi tea, Hormeel S homeopátiás csepp.


Valamit javítanak, de ha nincs peteérés, mert ha 3-4 havonta jön meg, akkor bizony nincs peteérés!, akkor peteérést varázsolni ezek a szerek nem tudnak!


Ha így "működsz", ne kísérletezz semmivel, hanem irány a nődoki, és hormonvizsgálat, ÉS : most jön a lényeg! vércukorszintet, inzulinszintet, TSH-t (pajzsmirigy stimuláló hormon), kortizolt (mellékvese termeli) IS nézzenek!! Mert ezek közül bármelyiknek az emelkedése okozhat meddőséget, valamint további betegséget!



Nagyon fontos még a hüvelyi ultrahang, ai sokmindent elárul a petefészkekről.


Visszatérve hozzám... Sikerült a baba, de elvetéltem 8 hetesen! Utána derült ki, hogy nekem az a bizonyos TSH magas, vagyis alulműködik a pajzsmirigyem! Ezt egy életen át kezelni kell, nem gyógyítható, de tünetmentessé tehető, és úgy semmi akadálya a babának.

Szedem a gyógyszert, jó az értékem, de peteérés még spontán nincs, viszont a dokim felírt egy Clostilbegyt nevű gyógyszert, amitől minden hónapban lesz peteérésem. Remélem, most már baba is...


Tehát doki, doki, doki, ne vesztegetsd az időt!! És az OKOT tudd meg, hogy miért nem jön meg!! Ha a doki nem akarja tudni, menj másikhoz! Én 4 dokit fogyasztottam el, mire kiderült a baj!!


Mégegy tanulság: Rendszertelen mensi mellett nem érdemes teherbeesni, mert nagyon vékony a méhnyálkahártya, és nem tud beágyazódni a baba, ha meg is foganna! Plussz, mivel vagy hormonális, vagy akármilyen más bajod van, általában egyébként hormonális okai vannak az ilyennek, ami mindig kezelhető!, szóval, addig, rossz hormonérték mellett, ha sikerül is a terhesség, - a vetélés, a koraszülés, és más gondok esélye mérföldekkel nagyobb!! Én is így jártam, vékony volt a méhnyálkahártya, és még a TSH-m is magas volt, ami a baba idegrendszerének kialakulásához kell, ...persze, hogy elvetéltem...


Így mi összességében 1,5 éve próbálkozunk, de abből ténylegesen kb max 6-szor volt peteérésem, tehát jóval kisebb az esély! Persze, van, akinek így is hamar sikerül, de már felsoroltam, hogy milyen veszélyek vannak...


Bocs, hogy hosszúra nyúlt, csak úgy gondolom, ténylegesen sorstárs vagyok, és időt és szenvedést szeretnék spórolni neked!

Üdv

2009. aug. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Először mindenképpen egy nőgyógyásszal beszélj, mert rendbe kellene rakni a ciklusaidat. Persze becsúszhat igy is, de ne aggódjatok szerintem feleslegesen, először jobb tisztázni a helyzetet, és megjavitani. Sok sikert!!!
2009. aug. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Februárban volt meg utoljára, akkor voltam orvosnál.

Csináltak hüvelyi ultrahangot, ahol cisztát nem találtak de peteérésre utaló jelet se.

Hormonvizsgálatot is csináltak amire azt mondta a doki , hogy elfogadható és hogy nem vagyok pcos.

Majd közölte hogy egyenlőre nem akar gyógyszert használni a gyermekáldáshoz és hogy hőmérőzzek.

De meddig?

Azóta sem babó, sem mensi nincs.

Most nem tudom hogy hozzá menjek vissza, vagy keressek egy másik dokit.

2009. aug. 28. 20:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez első válaszolóval ezer százalékig egyet értek!

Mi 2003 óta próbálkoztunk. Senkit nem érdekelt mi a baj. Volt vetélésem is, azzal sem foglalkoztak. Apácska még egy kiskatona vizsgálatot is bevállalt.

Vérvételem "jó" volt. Sajnos rossz ember nézte meg. :( Feleslegesen sitimuláltak, hormongyógyszerekkel etettek.

Házorvoshoz, nőgyógyászhoz ne vigyél hormoneredményt értékelésre.

Endokrinológushoz kell menni, ha telik rá magánban

Nekem fél éve derült ki hogy pajzsmirigy beteg vagyok, három hónapra rá hogy ráadásul PCO-s is. Gyógyszereket kaptam, és most itt boxol a pocakomban a kisfiam!!!

Nagyon nagyon szorítok hogy sikerüljön!!!!!

Üdv:

31 hetes kismami

2009. aug. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hoppá, azt kifelejtettem, hogy hüvelyi uh-n engem is néztek, minden "jó" volt. Annyi kellett csak, hogy elmenjek egy 4D-s hiper-szuper nőgyógyászati uh-ra. :(:( Itt már ott voltak a cisztáim......:(((( A gép sem mindegy mivel néznek, és az sem milyen szakember ül melletted.

Sajnos azt tudom mondani, mivel 2003 óta szenvedtünk mi is, hogy óriási szerencséd van akkor ha az SZTK-s rendeléseken megtesznek érted mindent. Nálunk ez nem így volt. Mióta magánba járok minden hova, fizetek...:(.....azóta rendbe jött minden..... Ezt csak úgy elkeserítésként írom, hogy ide jut az emberlánya a végén......

2009. aug. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!