Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Endometriózissal mennyi idő...

Endometriózissal mennyi idő alatt sikerült teherbe esnetek? Spontán sikerült vagy lombikkal? Milyen volt a kezelés?

Figyelt kérdés

2013. jan. 12. 17:51
 1/4 anonim ***** válasza:
A szomszédomnak az van, neki csak lombikkal sikerült és azóta is szedi a gyógyszereit, nem fog teherbe esni a dokik szerint. de hallottam az ellenkezőjéről is és állítólag egy nagyon helyénvaló táplálkozással (Paleoid) sokat javíthastz az állapotodon.Generációs rossz táplálkozás húzodik meg emögött a betegség mögött, érdekes dolgokat olvashatsz a neten. az biztos hogy a szomszédom csak konzerv és félkész meg fagyasztott ételeket eszik.... a lányát is csak beöntéssel tudja kakálásra kényszeríteni, szegény gyerek 3 éves múlt... . Figyelj oda mit étkezel, mert amit megeszel az vagy. Természetesen orvosi oldalról nézve gondolom gyógyszeres kezelést kapsz de érdemes más alternatív módszerek után nézni. sok sikert
2013. jan. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem májusban laparoszkópos beavatkozásnál derült ki,hogy endometriózisom van.Nyáron pihentettük a dolgot és kaptunk egy kis "türelmi időt" hátha időközben kopogtat a gólya.Megbeszéltük az orvosommal,hogy nem leszek terhes szeptemberben találkozunk és beutal GnRH kezelésre!Mondanom se kell sajnos nem jött a gólya,így következett a kezelés!Most még kapom,de utána inszeminációm lesz.

Másik történet. A barátnőm már úgyan ezt az útat járta végig mint én csak Ő már előttem jár pár lépéssel.Ő már túl van 3 inszemináción,mind sikertelen és most kezdik a lombikhoz szükséges vizsgálatok elvégzését!

Nem akarlak elkeseríteni,de számomra elég kilátástalan a helyzet... :(

2013. jan. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia, szeptemberben derült ki nálam az endometriózis. Akkor laparoszkópiám volt, mert jobb oldalon UH alapján találtak egy cisztát. A hastükrözéskor látta az orvos, hogy mindenütt a petevezetők mentén, hólyag körül, medence tájékon illetve a bélnél is endometrium van. A cisztákat (mert végül kettő volt) eltávolították.

Mi lombikozunk (de nálunk a férjemnél is gondok vannak), szerda óta szúrom a szurikat!


Egyébként, talán generációs betegség, DE világéletemben egészségesen táplálkoztam, sokat mozogtam. Sokat olvastam én is erről a betegségről...és még az orvostudománynak sincs meg a konkrét válasza, hogy mitől és miért alakul ki ez a betegség.


(Nem is olyan régen olvastam egy cikket arról, hogy az endometriózisban szenvedő nők 50%-a spontán teherbe esik.) Nem tudom, hogy igaz-e...


Amit nekem az orvos javasolt (bár eddig is így táplálkoztam): vörös hús, tejtermékek, cukor, kávé elhagyása, sok zöldség és rendszeres mozgás (én Arwen tornázok)

2013. jan. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkét petefékszkemen volt, felnőtt ököl nagyságú, plusz mindenfelé összenövések, próbálkoztam diétával (nem paleo, speckó endo-diéta), és alternatív kezelésekkel, de az endo csak nőtt. Megműtöttek, nem oep-támogatottan, egy speckó eljárással, ami nem sértette a petefészkeket. Utána 3 hóig fogigátlót kellett szednem. Az abbahagyása utáni 2. hónapban spontán teherbe estem, de sajnos nem maradt velünk a baba. Utána megint elég hamar sikerült, a kisfiam itt alszik mellettem :) Most pedig a 3. hóban újra sikerült, 10 hetes baba a pocakban.
2013. jan. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!