Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van valaki, akinél a hőmérős...

_Petra_ kérdése:

Van valaki, akinél a hőmérős módszer teljesen fals eredményeket mutatott?

Figyelt kérdés
Kb. egy hete kísérem figyelemmel a hőmérséklet változásaimat. Az olvasottak szerint, reggel, az első mozdulatom a hőmérő kell, hogy legyen, mert ilyenkor a legalacsonyabb a hőmérséklet. Nos én ilyenkor kb. 36,5 fokos vagyok. Ha kicsit várok, kitakarózom, lemegy 36,2-re. Ezzel szemben este, lefekvés előtt megmértem már többször kíváncsiságból. Ekkor pont magasabbnak kellene lennie, mint a reggeli értéknek, azonban tegnap is 35,8 fok volt. Ebből igazán nem fogok tudni semmire sem következtetni! Mi lehet az oka, hogy reggel pont nem alacsony, hanem magas a hőmérsékletem, s mit tegyek, hogy értelmes eredményt tudjak majd kivenni az egészből 1 hónap múlva?

2013. jan. 16. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
nem mindenki működik egyformán, szerintem mindig ugyanott, ugyanazzal a lázmérővel, ugyanakkor mérd legalább egy hónapig, lehet ez csak egy ilyen eset volt:)
2013. jan. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát ez esti hőmérsékletről én nem tudok mit mondani, akkor nem mértem meg. Én mindig reggel mértem, mindig 36 közelében volt és aztán amikor kellett akkor kiugrott, nem lehetett eltéveszteni, pár napig tartott, aztán visszaugrott. Szerintem ne foglalkozz az estivel, mérd reggel mindig ugyanakkor, írd le és majd úgy is látni fogod a kiugrást. Nekem bevált, mert már az első alkalommal baba lett.
2013. jan. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mérd tovább szorgalmasan, de csak az ébredési hőddel foglalkozz, a többinek - e dolog tekintetében - nincs értelme! (egyébként nem lehet, hogy pajzsmirigy alulműködésed van?)

Ha rendesen csinálod, jól értelmezhető hőgörbét fogsz kapni a ciklusod végén!

2013. jan. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Minek méregeted este?

Nem azért kell reggel mérni, mert akkor a legalacsonyabb, ez hülyeség. Azért akkor kell mérni, mert akkor nem befolyásolja semmi, csak az alapanyagcsere meg a hormonok.

Napközben mész, mozogsz, eszel stb., amik mind mind befolyásolják az eredményt.

Reggel mérjed, este meg hagyd a francba, az égvilágon semmi értelme nincs.

2013. jan. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ez a módszer a legolcsóbb és leginkább megbízhatóbb, bár nagy odafigyelést igényel.


Elméleti alapja az, hogy az ember testhőmérséklete 6 óra éjszakai alvás alatt lecsökken az egyént jellemző minimumra. Ébredés után a tevékenység okozta hőtermelés hatására ez az ún. alaphőmérséklet picit emelkedik, délután a legmagasabb. Az alaphőmérsékletet (ébredéskor mért) a hormonok is befolyásolják, a ciklus első feléhez képest az ovuláció után az ébredési hőmérséklet már másnap emelkedik, 2-5 tizedfokkal magasabb.


Ha tehát minden reggel megmérjük, igazolhatjuk az ovulációt, igazolhatjuk, hogy volt peteérés, a görbe alakjának feldolgozásával azt is megmondhatjuk, hogy mikor volt. Biztos ciklus esetén a következő ciklusra már előre számíthatjuk, mikor lesz a termékeny nap. Az ovuláció általában a hajnali órákban következik be, és a hashártya-reakciókhoz (fájdalom, vérzés) még egy jelenség, hirtelen 2-5 tizedfokos ébredési hőmérséklet csökkenés társulhat. Ilyenkor a méréskor, ha résen vagyunk, minden együtt van a megtermékenyüléshez.


Ebből kiindulva gondoltam, hogy a reggeli hőmérséklet elviekben a legalacsonyabb.

Azt is írja ugyebár, hogy közvetlenül az ovulációt követően, leesik a hőmérséklet, s csak aztán ugrik meg felfelé.

Nagyon remélem, hogy tényleg látni fogom, mert már nagyon szeretnénk babát és olyan rossz mindig egy új hónapot várni...

A pajzsmirigy alul működésről nem tudok... Erre miből gondoltad következtetni?

2013. jan. 17. 12:19
 6/9 anonim ***** válasza:
A leesés nem mindig látszik a görbén. Legtöbbször csak simán felmegy a hő.
2013. jan. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én kb. 2001 óta vezetem a hőmet (csak kisebb szünetek voltak benne ez idő alatt), és meg vagyok elégedve ezzel a módszerrel, megfigyelési móddal, sok következtetést le lehet vonni belőle.

A pajzsmirigy alulműködésre az alacsony testhő engedett következtetni.

2013. jan. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm mindenkinek a tippeket, infókat!

Ez esetben figyelem továbbra is szorgalmasan, aztán ha eredmény lesz, vagy felmerül még valami írok feltétlenül! :-)

Ha sokáig nem fog menni még, akkor elmegyek egy pajzsmirigy vizsgálatra is!

2013. jan. 18. 09:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Sok sikert és mielőbbi kétcsíkos tesztet kívánok! :)
2013. jan. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!