Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Rendszertelen ciklus esetén...

Rendszertelen ciklus esetén miért nehezebb teherbe esni?

Figyelt kérdés
Csak azért mondják, hogy nehezebb, mert nem lehet pontosan kiszámolni a peteérést, vagy vannak egyéb okai is?

2013. jan. 17. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert gyakran a rendszertelen ciklus mögött az ovuláció hiánya, ill. egyéb endokrin zavarok állnak, ami befolyásolhatja a termékenységet.
2013. jan. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Általában a rendszertelen ciklusnak van valami oka pl. hormonprobléma. Ez esetben megeshet, hogy nem csak csúszkál a peteérés, hanem nincs is, vagy pl. pajzsmirigyproblémáknál, ha meg is fogan, akkor is kilökődik. Szóval ezért mondják, hogy a rendszertelen ciklussal nehezebb teherbe esni...
2013. jan. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. jan. 17. 21:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem 28-35 napos szokott lenni a ciklusom, mindig más. Elsőre sikerült a baba és hormonproblémám sincs.
2013. jan. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem is 28-35 az átlag, néha kicsit szélsőségesebb. Amikor elkezdtünk próbálkozni, 3 hónap alatt jött össze, de el is ment a legelején. Azóta az a gyanúm, hogy talán nincs is peteérésem. Még egy hónapot kivárok, aztán szerintem felkeresem a nőgyógyászomat. Pajzsmirigyre is gyanakszom, de nem akarom bebeszélni. Ha vérvételre akarok menni, hogy kiderüljön, hogy rendben vagyok-e, ahhoz elég a háziorvosomhoz elmenni beutalóért?
2013. jan. 17. 22:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem csak azért, hanem azért is, mert a rendszertelenségnek oka van. Ez pedig sokminden lehet, cukor-inzulin, pajzsmirigy, női /férfi hormonok, és tuti még számtalan más dolog is. Egy kivizsgálást megér a dolog.
2013. jan. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Házidoki nem adhat beutalót- A korai vetélés gyakran áll összefüggésben a rendszertelen ciklussal. keress egy jó endokrinológust.
2013. jan. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!