Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gyermeket szeretnénk. Hogyan...

Gyermeket szeretnénk. Hogyan számoljam ki a peteérésemet?

Figyelt kérdés
15 hónapos a lányom és a múlt hónapban jött meg először a menzeszem.Az első 3 napig tartott és pici vérzésem volt,most viszont 1 hétig erősen véreztem.Szülés előtt 28. napra jött meg,most a 31.napra.Hogyan számoljam ki a peteérést?Vagy érdemes venni ovu tesztet?
2009. aug. 31. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem mérd az ébredési hőmérsékletedet is a teszt mellett.
2009. aug. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A hőt kismillió dolog befolyásolja. Olyannyira, hogy szerintem, nem éri meg a fáradtságot. Olyan pici torokfájás is befolyásolja, amit te csak 3 nap múlva érzel, 1 percig...Meg reggeli első mérés, min. 5 óra egyfolytában történő alvás után, nem biztos, hogy kivitelezhető a lányod mellett.

A legegyszerűbb, és legpontosabb az ovuteszt, amit a 12.naptól, ha csinálsz egy 10 napig, tutira benne lesz a pozitív nap is...

Olcsón kaphatók jó tesztek, 20-30-asával is vaterán és teszveszen!

2009. aug. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
13.23-as. igazad van, az ébredési hőt sok minden befolyásolhatja, de akkor is érdmes mérni, mégha odafigyelést is igényel. Különben akkor a nőgyógyászom se kérte volna, hogy mérjem.
2009. aug. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok.

Igen, érdemes, kb 2-3 hónapig max, hogy kijön-e valami hasonlóság! De ennél többet nálam nem ért, és egyre több a hasonló tapasztalat. Persze mindenki más.

Én egyébként úgy voltam babás, hogy azt hittem, peteérésem sincs, mert nem ment fel a hőm. Egy 36,3-36,6 közötti cikk-cakkal lettem terhes!

Arról meg nem is beszéltem, hogy múltkor itt az oldalon volt valaki, aki mérte a hőt, de UH-os cikluskövetésre is járt. A hő megemelkedését követően, csak a 6. napon volt tüszőrepedése! Ha a hőt nézi, rég abbahagyják a próbálkozást, gondolván, már megvolt a tüszőrepedés...

Az LH-teszt (ovuteszt) viszont, mivel az LH csúcsnál "szól", ami a repedésért felelős, ezért onnantól adhatunk magunknak előírás szerint 36 órát, vagy ha tovább pozitív, kicsit többet...

2009. aug. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!