Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van olyan nő akinek nem lehet...

Balázs Ramóna Mercédesz kérdése:

Van olyan nő akinek nem lehet gyereke?

Figyelt kérdés
Van olyan nő aki nem lehet terhes, nem esik teherbe ? mi jele ha valakinek nem lehet gyereke? mitöl van hogy nem lehet gyereke? és milyen vizsgálattal lehet kideriteni, hogy valakinek lehet-e vagy nem lehet gyereke?

2013. jan. 24. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Én HSG-n voltam, ez egy petevezeték átjárhatósági vizsgálat, ahol kiderült hogy a petevezetékek végén kitáguló rész, az úgynevezett tuba, el van záródva. Nem írom le részletesebben a vizsgálatot, a neten utána tudsz nézni. Lombikra küldtek, de gondoltam keresek egy orvost aki műtéttel megpróbálja az elzáródást megszüntetni, és akkor szabad az út a petesejt előtt, szépen "beúszkálhat" a vezetőbe, stb...stb..,

Valakinek pl. a hormonjai nem jól termelődnek, emiatt nem lehet gyereke, mert mondjuk a progeszteron nem elég magas, így nem tud megtapadni rendesen a baba. De ezt is pótolják már. Van akinek nincs pl. peteérése. De a legtöbb dolgon tudnak már segíteni, de megszámlálhatatlanul sok akadálya lehet egy teherbeesésnek.

2013. jan. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Orvos barátom mondta nekem, hogy a tudomány már annyira fejlett, hogy akinek van petefészke annak meg tudják oldani, hogy gyereke is legyen. Remélem jól gondolta.SŐt ha jól belegondolunk még annak is lehet gyereke akinek nincs....csak az kicsit más tészta.
2013. jan. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) és pl. egy vér vételből meg tudják állapitani , hogy lehet-e valakinek gyereke vagy nem?
2013. jan. 25. 20:10
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem, mert pl. a fizikai akadályok nem muatthatók ki a vérből. Összenövések, elzáródások és társai.
2013. jan. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De ha nem fizika hanem pl. hormonális vagy ilyesmi , akkor vérvételböl?
2013. jan. 26. 11:23
 6/9 A kérdező kommentje:
És ezek a összehuzodás , el zárodás stb. milyen vizsgálattal nézik?
2013. jan. 26. 11:24
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Első hozzászóló vagyok, leírom a mi kivizsgálásunkat. Először a férjem ment el egy magán andrológushoz, hogy megnézzék megfelelő-e a spermaszáma, minősége stb.;Érdemes előbb a férfinek elmenni orvoshoz, mert nekik a legegyszerűbb. Amikor itt mindent rendben találtak a férjemnél, elmentem én orvoshoz. Persze lehet párhuzamosan, nem kell megvárni a férj eredményét. Vegyük alapul hogy a ciklusod rendszeres. Nekem 28-32 napra jön meg, ez az orvos szerint rendszeres. Az optimális kivizsgálás ebben az esetben úgy történik, hogy a nőgyógyász elküld vérvételre, itt megnézik a hormonjaidat. Ezeket a ciklusod bizonyos napján kell megnézni. Pl. a ciklus harmadik napján, majd a 21.-en. Bár a legoptimálisabb a 19, 21, és 23. napon végzett vérvétel, ahol nézik pl. az ösztrogént, ami nagyon fontos a progeszteront, de nézik a pajzsmirigy hormont és a tesztoszteront, ösztradiolt.. , a progeszteron értékből meg tudják állapítani, hogy volt-e peteérésed. Ezt pl. a 21. napi progeszteron vérvételemből állapították meg. Semmi más nem történik ezeken a vizsgálatokon , mint hogy vért vesznek tőled. Amikor bebizonyosodott hogy volt peteérésem, megkérdeztem az orvosom, hogy mi van ha évente csak egyszer van, és pont beletrafáltunk ebbe a hónapba. :-) Ő azt mondta, hogy ha valakinek van peteérése, akkor azért az azt jelenti hogy van neki rendszeresen. :-) Állítólag egy nőnek évente 8-10 peteérése van, néha kimarad 1-1 hónap, de ez sem mindig van így. De hüvelyi UH.gal is látják ám a peteérést, szoktak követéses vizsgálatot csinálni, bár nekem ilyen nem volt. Azt hiszem pár naponta nézik hogy van -e tüszőérés. De azt nem tudom hogy a megrepedés és petesejt kilökődés látszik-e Ultrahangon. Szóval kiderült hogy van peteérésem, akkor azt mondta hogy meg kellene állapítani, hogy rendben vannak-e az ivarszerveim. Korábban volt már hüvelyi ultrahangom, azon azért kiderült hogy van méhem, és petefészkem is megfelelő méretben. :-) Javasolta, hogy végeztessem el a HSG-t, ez egy átjárhatósági vizsgálat. Bementem reggel, fel kellett feküdnöm egy nőgyógyászati ágyra, majd egy csövet vezettek a méhszájon keresztül a méhbe, majd betoltak a röntgenbe, és a csövön keresztül, kontrasztanyagot nyomtak be egy fecskendővel, és közben röntgeneztek. Ilyenkor elvileg a folyadék beáramlik a méhbe, majd a két petevezetőbe, és elvileg azon végigmenve a hasüregbe ürül. Mert a petefészek és a petevezető nincs teljesen "összezárva" egymással. Ha van valami akadály, akkor a röntgenfelvételeken látszik hogy a folyadék megáll, nem megy tovább. Az én esetemben a petevezető vége, a kiszélesedő tuba van elzáródva, de a bal oldalon éppenhogy fonál tágasságú rés van rajta. Így az orvos azt mondta hogy 5 % esélyem van a spontán teherbeesésre, és lombikra menjünk. Ezt nem akartuk, így kerestem egy másik orvost, aki a laparoszkópos műtétet javasolta, 2-3 lyukon keresztül kamerával megnézik hogy mi az elzáródás oka, és esetleg feloldják. De nem kecsegtetett, mert azt mondta hogy lehet fejlődési rendellenességem, és pl. a béllel össze van nőve a vezető, és azzal nem tudnak mit csinálni.

Ha nem rendszeres a ciklusod akkor utána lehet járni hogy miért van, ilyenkor ugyancsak vérvételből állapítják meg hogy van-e inulinrezisztenciád, stb., és akkor is van megoldás. Nagyjából ennyi. Egyébként miért kérdezed ezeket?

2013. jan. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akinek mondjuk már nincs méhe, annak nem lehet-
2014. aug. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Meg akinek nincsenek meg a petefészkei

Annak sem lehet -

2014. aug. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!