Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCOS-s betegeknek segít a...

PCOS-s betegeknek segít a barátcserje kapszula teherbe esni?

Figyelt kérdés
Pénteken voltam dokinál,mondtam,hogy tavasszal szeretnénk próbálkozni a babával. Azt mondta akkor fogamzásgátlót hagyjam abba,helyette napi 1 barátcserje kapszulát szedjek+ a merckformint. Van akinek segített a barátcserje teherbe esni? Köszönöm a válaszokat előre is!
2013. jan. 27. 13:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azzal csak óvatosan van akinek árt. Elötte mindenképpen hormonkontroll kell. Mióta tartod a 3as kezelést?
2013. jan. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jajj hát remélem nem fog ártani,még csak tegnap vettem be a barátcserjét először...a fog.gátlót 2 éve szedtem,de már nem szedem a merckformint kb 1 éve.A tesztoszteron szintem magas,progeszteron szintem túl alacsony,azt mondta a doki arra jó a barátcserje...de remélem nem ártok még jobban magamnak.
2013. jan. 27. 14:35
 3/12 anonim ***** válasza:
A merckformin és a 3as kezelés nélkül semmi értelme bármit is szedni. Azért alacsony a progi mert nicns peteérésed. Misuáj a 3as kezelést tartanod, szedni a merkcofmint nagyon szigorúan tartani a asperciális diétát és heti 4szer sportolni.
2013. jan. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Már 3 hónapja tartom a szénhidrát és cukor mentes életmódot,remélem jó hatással lesz. Köszönöm a válaszod nagyon hasznos volt,és megpróbálok többet mozogni!
2013. jan. 27. 15:06
 5/12 frászkarikaborsó ***** válasza:
ne a barátcserjével próbálkozz, hanem a merckformin mellett diétázz és mozogj (ezt hívják 3-as kezelésnek). Többet fog segíteni mint a barátcserje. De azt is tudd hogy kitartónak és céltudatosnak kell lenni és tényleg komolyan venni mindhármat, mert csak a gyógyszer nem lesz elég! Nekem is PCOS, magas tesztoszteron volt és 1 év alatt ment le szépen apránként a tesztoszteronom, utána teherbe is estem.
2013. jan. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 frászkarikaborsó ***** válasza:
100%
szénhidrát és cukor MENTES életmód nem jó! Nem az a lényeg hogy ne egyél szénhidrátot hanem hogy odafigyelj a minőségre és az elosztásra. Általában 160-180 grammos ch diétát írnak elő, ez azt jelenti hogy ennyit meg KELL enni egy nap, nem szabad sokkal kevesebbet se. A cukrot, fehér lisztet kell teljesen kiiktatni, de a lassan felszívódó szénhidrátokból nemcsak hogy szabad, hanem kell is enni. Teljes kiőrlésű liszttel készült dolgok, nyers zöldségek, barna rizs, hajdina, gersli, stb. mehetnek.
2013. jan. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
NEM. Ha szakszerüen kezelve van a PCOS az segít a teherbeesésben. A barátcserje csak azon segíthet akinek nincs semmi baja. a hármas kezelés (diéta, gyógyszer,sport) nélkül kicsi az esély a spontán tehességre de sajnos akkor se tuti több nőnek kell mesterséges rásegítés PCOS mellett, mint akinek spontán sikerül.
2013. jan. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
keress endokrinológust ez az orvos nem ért hozzá. Eleve a PCOS nem nőghyógyászati betegség csak a tünete az. ENdokrinológusra tartozik a kezelése nem nőgyógyászra.
2013. jan. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a többiek is írták a ch mentes diéta tilos pcos-nél. A megszabott napi ch adagot kell bevinni5-6 adagban 3 óránként kell enni és meg van szabva mikor milyen chből mennyit lehet enni.
2013. jan. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Akkor megpróbálkozom a pcos diétával és felkeresek egy endokrinológust. A barátcserjét a doki ajánlotta,magamtól nem szedtem volna. További szép napot Nektek és tényleg köszi,hasznosak voltak a tanácsaitok. csak azt bánom,hogy a doki ennyi pénzért nem informált jobban.
2013. jan. 28. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!