Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az igaz, hogy ha a mensi...

Az igaz, hogy ha a mensi előtti nap, vagy már pár nappal előtte kis barna folyásom van, az azt jelenti, hogy nem elég magas a progeszteron szintem és ezért nagyon kicsi az esélye a teherbeesésnek?

Figyelt kérdés
Aggódom, mert nekem szinte minden ciklusomban a mensi előtti este van egy kis barnázásom...

2013. febr. 5. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem értek a hormonszintekhez, de nekem is így van, és 3 gyerekem van, mind azonnal összejöttek. Nem hiszem, hogy ezen múlik.

Ha nincs napokig elhúzódó barnázás a vérzés előtt, csak egy nap, az szerintem a normális.

Legalábbis tampon dobozában is már láttam a leíráson egy ábrát, ami egy hullámvonallal jelzi a vérzés erősségét, és az is úgy mutatta, hogy a görbe legeleje picit alacsonyabban van, aztán erősödik, fent marad, majd esik vissza.

Szerintem ez a "klasszikus".

2013. febr. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Na, azert nem kell mindjart a legrosszabbra gondolni, mensi elotti este barnazni meg nem feltetlenul jelent rosszat. Ha mensi elott mar 3-4 nappal vagy akar felidotol barnaznal (mint a hugom pl) akkor lenne baj valoszinuleg. Milyen hosszu a lutealisod? Mert ha megvan a min. 12 nap, akkor nincs semmi gond, es mondjuk csak utana kezdesz barnazni. De esetleg kerheted a nogyogyaszt, hogy ovu+7. nap csinaltasson egy progeszteron szint merest, abbol kiderul eleg eros e a progi szinted, ha ez megnyugtat, de en tenyleg nem hiszem, hogy ez gondot jelentene. Raadasul sokan irtak mar itt is, hogy ok a barnazas elmaradasabol mar tudtak hogy terhesek, hiszen mensi elott szoktak, de akkor nem volt semmi. Igy legalabb te is viszonylag hamar rajohetsz majd, ha elmarad a barna, talan mensi se lesz :)
2013. febr. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 frászkarikaborsó ***** válasza:
Csak akkor gond ha több napig tart, ha csak fél napig az nem. Én is így estem teherbe.
2013. febr. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, most megnyugtattatok.

Ha esetleg sokáig nem jön baba, megnézetem.

De igen, 12 napnál hosszabb a luteális fázisom :)

További szép napot!

2013. febr. 5. 10:19
 5/8 anonim ***** válasza:
Önmagában még nem jelenti azt, hogy prog hiányod van, de utalhat rá. Az a baj ezzel, hogy még ha meg is termékenyül a petesejt, esetleg be is ágyazódik (a barnázgatás jelenthet idő előtti nyálkahártya leválást, és akkor ugye nem nagyon tud beágyazódni), akkor még mindig előfordulhat az, hogy pár hetesen elmegy a baba. Én megnézetném magam. Ill. meg is fogom, mert vannak ilyesmi gondjaim, pedig már van egy gyerekem.
2013. febr. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én se mensi előtt se utánna nem szoktam barnázni,ez jót jelent vagy nem?
2013. febr. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jelent jót, de nem azt, hogy minden oké. Persze nem megijeszteni akarlak, de az embernek annyi baja lehet...
2013. febr. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem vagyok terhes, am megjött. De elmegyek dokihoz mindenképpen.

Mindenkinek szurkolok +++

2013. febr. 6. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!