Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha mensi előtt 5-6 nappal...

Ha mensi előtt 5-6 nappal mellfájdalom van akkor azt a progeszteron okozza mindenképp? Azaz ha van mellfájdalom akkor tuti volt peteérés is, vagy okozhatja más hormon is a mellfájdalmat?

Figyelt kérdés
2011. febr. 21. 12:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mert régebben én is úgy tudtam, hogy a progeszteron csinálja. Viszont amikor teherbeestem, csak abban a hónapban nem fájt ovu után. Márpedig volt ovum, és emelkednie kellett a proginak is a terhesség miatt.
2011. febr. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én pont az ellenkezőjét tudom. A mellfájdalmat és egyéb premenstruációs tünetet az alacsony progeszteron szint okozza, mint ahogy a mensi előtti több napos barnázást is. Én pont ezek miatt szedem a PreMens (barátcserje) tablettát. A mellfájdalom szinte teljesen meg is szűnt, a barnázás sajnos még maradt. Ebben egyébként a doki is megerősített. Mármint, hogy emiatt van a barnázás. A progeszteron hiány miatt sajnos nehezebben jön össze a terhesség, vagy ha sikerül nagyobb a vetélés kockázata.

Mindezt az is alátámasztja, hogy az előző válaszolónak is akkor sikerült, mikor nem volt mellfájdalom, tehát valószínűleg rendben volt a prog. szintje.

2011. febr. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Akkor logikus ami velem történt. Ezek szerint korábban rosszul tudtam. Habár sokaknak pont teherbeeséskor fáj jobban a melle.

Első.

2011. febr. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
na akkor mi az igazság? mert nekem minden mensi előtt fájnak, mikor hormonvérvételen voltam, pont mensi előtt pár nappal, akkor tökéletes volt a progi szintem....
2011. febr. 21. 15:14
 5/10 A kérdező kommentje:
ja és én nem barnázok mensi előtt soha....
2011. febr. 21. 15:14
 6/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk én se.
2011. febr. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

14:37 vagyok. Szerintem a terhességben jelentkező mellfájdalmat már más okozza.

Nem akarok okoskodni, csak tényleg rengeteget olvasok ebben a témában, mert egy ideje babára gyúrunk. Én így tudom, ahogyan leírtam. :)

Viszont olyanról is olvastam ár bőven, hogy valaki sok napig barnázott, voltak egyéb premens tünetei, de a prog. rendben volt. Szóval tényleg van ilyen is.


Még mindig tartom azt a véleményt, hogy inkább alacsony prog. szint okozza ezeket a tüneteket. :)))

2011. febr. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Nekem is nagyon fájnak a melleim általában mindig menstruáció előtt 5-6 napig -.- És van,amikor annyira,hogy majd megőőrölök! :(
2011. febr. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem sosem szokott fájni a cicim menzi előtt. Most előtte vagyok elvileg 4 nappal, lehet, hogy baba van, nem tudom, de iszonyúan dagadnak. 5 nap alatt +4 cm! Kérdésem ezzel foglalkozik: Görbenéző! Baba lehet????

Szóval nem tudom, mi okozza, szerintem több minden és egyénenként változik, hogy mire hogyan reagálsz.

2011. febr. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nekem jó a progi szintem, (59) és mindig volt pms-em mensi előtt, igaz pont nem mellfájdalom.


ami érdekes, hogy párt "cseréltem" és azóta nincs pms-em, se barnázás. Ebből arra következtetek, hogy az egész pms LELKI EREDETŰ dolog. (nyilván emiatt mozdulnak el a hormonok is)


ami most megint érdekes, hogy bár nincs pms-em, ebben a hónapban nőnek a melleim. (előző páromnak nem lehetett gyereke természetes úton, a mostanit nem tudom)

2016. szept. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!