Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » HA a férjem 6 hétig szedett...

HA a férjem 6 hétig szedett antibiotikumot prosztatagyulladásra, akkor ahogy abbahagyta, rögtön elkezdhetünk próbálkozni?

Figyelt kérdés
2 hétig 2.000mg-mot, 4 hétig 500mg-mot. Leginkább tapasztalatok; de vélemények is érdekelnek. Nem tesz kárt a spermákban ennyi antibiotikum? Ha még 3 hónapot kell várni, én megvadulok......

2013. febr. 8. 20:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Ne vadulj meg... De sajna valószínűleg várnotok kell.:( A hosszan tartó antibiotikum kúra valóban rontja a sperma minőségét+ a kiváltó oknak is tökéletesen meg kell szűnnie. Ezt az orvos bizonyára meg tudja majd állapítani. De ha minden rendben is van, a prosztatagyulladástól, és antibiotikumtól mentes, egészséges spermiumok csak ezután kezdik majd meg a fejlődésüket, és kb 74/+-5 nap után válnak éretté, vagyis megtermékenyítésre képessé.

Ez azért nem 3 hónap, de idő...

2013. febr. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
azért lehetnél türelmesebb.... A párom 2,5 éve szed antibiotikumot, prosztatagyulladásra, és kezelésre jár... Nehogy már 3 hónapot ne bírj ki...
2013. febr. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2,5 éve??? Az borzasztó hosszú idő, egy antibiotikus kezelésre.:O
2013. febr. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ettől tartottam.

Kedves 2., elég türelmetlen vagyok, mivel nem most kezdtük a kálváriánkat.

A mostani a 4. andrológusunk, hozzá már kb. fél éve járunk. De ő legalább megtalálta a bajt.

Rengeteg időt vesztegettünk már el, és mindig csak várni és várni kellett...

ÉS nem ilyen egyszerű, nekem is stimulálni kell a tüszőérést, és túl vagyunk már egy vetélésen is. És bőven a 30-on is. Folytassam?

Türelmetlen vagyok és kész. Persze attól még várni kell :(

Szóval köszönöm.

Nem aggódok hogy nem javul a helyzet, egyszer már kapott 2 hétig 2.000mg antibiotikumot, akkor el is tűntek a bacik, csak aztán valószínűleg maradt pár ezer valahol, és visszafertőződött. Most ezért kell 6 hétig szedni.

Bízom az orvosban, a szakértelmében, csak azt felejtettük el megkérdezni, hogy kezdhetjük-e az én stimulálásomat, rögtön, vagy sem. Viszont a dokimhoz be kell jelentkeznem. Mindegy, hosszú. Köszönöm még egyszer.

Ellenpélda nincs????????????:(((((((((

2013. febr. 9. 12:46
 5/10 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


Sajnálom, és megértem, hogy nehezen viseled az egész helyzetet. Ellenpélda biztosan van, hiszen a biológia nem matematika. Megtörténhet bármi, és annak az ellenkezője is. De valószínűleg az orvos is abból fog kiindulni, ami statisztikailag valószínűsíthető, és szakmailag megalapozott. A férjed orvosán kívül, a te nőgyógyászod is meg fogja tudni mondani, hogy ebben a helyzetben mi a legjobb megoldás, és mi a legrövidebb várakozási idő.

2013. febr. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tudom, köszönöm. A gond az hogy a nagy izgalmunkban elfelejtettük megkérdezni, és nem akarom ilyen (neki) csipcsup dolgokkal hívogatni.

De ez lelkesít: a biológia nem matematika. Mekkora igazság! Bár ellent mond a józan észnek, de mégis ez tetszik a legjobban :-)

2013. febr. 9. 22:27
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Szerencsére az ember szervezetében "történnek még csodák" , időnként a lehetetlen is megtörténik. A sok antibiotikus kezelés mellett érdemes lenne a gyógynövények felé fordulni, rengeteget tudnak segíteni a babaprojektben is és nincs káros mellékhatásuk.Sok jó példát, tapasztalatot tudnék mutatni, ha érdekel.
2013. febr. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Persze hogy érdekel, minden érdekel. Bár járunk természetgyógyászhoz is. Nagyon igyekszünk...
2013. febr. 10. 19:33
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia Kedves!

Elküldöm az általam ismert információkat, csak kérlek adj meg itt egy email címet, mivel itt nem tudom elküldeni.

Üdvözlettel: Teri

2013. febr. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi is ebben a cipőben jártunk. De én nem emlékszem rá, hogy 3 hónapot kellett volna várni az antibio után. Szerintem kérdezz rá. Mi szerintem max 1 hónapot vártunk.

Leírom nálunk mi volt, hátha segít.

Kevés sperma, lassan mozgó...és baktérium. 6 hét antibio.. aztán ujra nézték.. Fer14 ami hatástalan volt sajnos. Egy másik nagynevű andrológus összeállított egy cink, magnézium, C vitamin... meg nem tudom milyen kombinációt . A mg-okat is megadta. Ha gondolod előkeresem. Aztán megnézte a bacikat és azt mondta erre nem kell antibio mert mind olyan baktérium, ami nem befolyásolja a dolgokat, és hogy szinte mindenkiben mindenhol van. Ezt is elő tudom keresni, hogy mik voltak ezek.

Aztán volt neki egy laparoszkópiás visszér műtétje.

Nem jósoltak sok javulást... bár ez az andrológius+ 60 % ról beszélt..kicsit hitetlenkedtünk... de így lett.

Meg volt az inszem előkészítés időpontja. Épp akkor mentünk első ultrahangra. 6 hetes terhes voltam!! :)

Szóval ne add fel.

Mindez 4 éves próbálkozás után.

2015. máj. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!