Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti dolgoznátok 8 órás, fizikai...

Ti dolgoznátok 8 órás, fizikai álló munkában akkor is ha terhesek lennétek? Vagy rögtön eljönnétek GYES-re ahogy megtudnátok h pocaklakótok van?!

Figyelt kérdés
2012. máj. 5. 13:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a sürgösségin vagyok ápolonő 2 müszak 12 orában, és annyi volt hogy mikor terhes lettem már nem éjszakáztam, csak nappalos müszakokat vittem, és 24 hétig dolgoztam utána a dokim nem engedte a sok beteg mellett
2012. máj. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
Legutóbbi ismereteim szerint ilyen munkakörben dolgozó nőt- mint egyébként máshol is- a terhesség tényét, illetve arról szóló "bizonyítékot" lsd. kiskönyv felmutatását követően enyhébb munkakörbe kell helyezni(ha dolgozni akar). Pl. nem kell állnia, ülnie is lehet, 8óra helyett 6stb. És nem lehet felmondani neki, akkor sem ha veszélyeztetett terhes és táppénzre kell mennie.
2012. máj. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
En dolgoztam igy ket terhesseg alatt is a 28-30. Hetig. En szerettem csinalni, birtam is.
2012. máj. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
GYES-re nem mehetsz,csak betegállományba.
2012. máj. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

ha eddig is ezt csináltad és nem viseli meg akkor nem kell egyből otthon maradni, hisz a szervezeted hozzá van szokva. na meg az álló munka önmagában sem veszélyes.


gyesre pedig akkor tudsz elmenni ha a gyereked 2 éves lesz, szóval az még kicsit odább van :D

2012. máj. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Élnék a jogaimmal és maradnék munkában, mert a táppénz nagyon kevés.
2012. máj. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem el kellett jönnöm, mert szarvasmarhával foglalkozom, középvezetőként, de a telephelyen nem megoldható, hogy ne kerüljek valamilyen formába kapcsolatba az állatokkal, így a munkám átadása után a 11. héttől táppénzen vagyok. Nekem elég jó a táppénzem is és szerencsére megtehetem és jól döntöttem, mert elég sok zoonózis van, ami árthat.

Csak táppénzre mehetsz.

2012. máj. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezném az orvosom.

Ha azt mondaná, hogy dolgozhatok akkor természetesen dolgoznék.


Dolgoztam gyárban is, több kolléganőm is dolgozott a terhesség alatt.

2012. máj. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
62%
Én élelmiszer boltban dolgoztam,ahol sokat kellett talpalni és árut pakolni. Mihelyst az uh megállapította,hogy terhes vagyok eljöttem táppénzre, mert nem kockáztattam a babát. Gyesre szülés után mész, most táppénzre tudsz menni terhesen.
2012. máj. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Mojzes Izabella ***** válasza:
32%
szijjasztok én is táppénzen vagyok nekem rögtön irt a leletemre a nőgyógyász hogy vegyek a házi orvos betegállományba de csak nehéz fizikai munkánál vagy ha veszélyeztetett terhesvagy ha van bejelentett munkád gyedet kapsz 2 évig utána 1 év gyes
2012. máj. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!