Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Rendszeres alkoholfogyasztás...

Rendszeres alkoholfogyasztás (napi szintű) hogyan hat a spermákra? Lehet emiatt meddő a férfi?

Figyelt kérdés
2013. febr. 11. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Hát meddő az nem lehet, viszont több az esély egy beteg babára.
2013. febr. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Rosszul, viszont mégis több gyerek születik neki köszönhetően...

Annyira komolyan hat férfinél, de túlzásba akkor sem kell vinni. Nőknél meg kifejezetten káros.

2013. febr. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kis mértékben befolyásol főleg a fiatalkori alkoholizmus.

A főbb gond, hogy a pénisz hajszálerei elhalnak, max. 70-80 % merevedésre lesz képes 10 év múlva egy most 20 éves.

Ez a nőnek kellemetlen élmény, arról nem is beszélve, hogy a sperma kilövellése erőtlen lesz.

Szóval összefoglalva a szerszám nem áll majd kőkeményen, ha a férfi sokat piál.

2013. febr. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Próbáltam erre rákeresni neten, de érdemi infot nem találtam. A lényeg: az exemnek gondjai vannak az alkohollal, én 2 év alatt nem estem teherbe, holott elvileg velem minden rendben. És ugyan szakítottunk, de nem hagy nyugodni a gondolat, hogy mégis hol lehetett a baj?
2013. febr. 11. 20:01
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyes kémiai és fizikai hatások is okozhatják a spermaképződés csökkenését vagy a spermák fokozott pusztulását. Ilyen a dohányzás, a túlzott alkoholfogyasztás, a különböző gyógyszerek, elsősorban a kemoterápiás szerek használata. A daganatellenes terápiában alkalmazott besugárzás szintén okozhat sterilitást.

Ez az egyik. A másik pedig az, hogy az alkoholizmus -egyéb hiánybetegségeken kívül - A vitamin hiány kialakulásához vezethet. Az A vitamin szükséges a látáshoz, szabályozza az immunrendszert, a csontok növekedését, a szaporodást, a sejtosztódást és differenciálódást.

Tehát megtörténhet, hogy ha az exednek komoly gondjai voltak az alkohollal, az meddőséghez, vagy legalábbis problémákhoz vezet. Úgy látszik, a természetnek több esze van mint az embereknek, talán emiatt gördít akadályokat az alkoholisták szaporodása elé:)

2013. febr. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!