Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mik a tapasztalatok ovu...

Mik a tapasztalatok ovu teszttel kapcsolatban? (többi lent)

Figyelt kérdés
Ez az első tesztelős hónapom, de nem igazán igazodok el a dolgokon. Több, mint egy éve mérem az ébredési hőmérsékletemet, mindig a 15. ciklusnapon van ovulációm a hőgörbém szerint (előtte két nappal vannak enyhe görcseim, illetve "tojás fehérje jellegű" váladékom). Az ovu tesztre az van írva, hogy pozitív teszt után 24-36 órával várható a tüszőrepedés, de nekem ma lett pozitív a tesztem és ma vagyok a 15. napon. A hőm is ma zuhant le, úgyhogy szerintem ma van tüszőrepedésem. Lehetséges ez, hogy csak a tüszőrepedés napján válik pozitívvá a teszt, és nem előtte egy nappal? Volt valakinek így? Tegnap még teljesen negatív volt a tesztem. Esetleg tudnátok olyan görbét csatolni, ahol jelölve vannak az ovu tesztek eredményei is? Előre is köszönöm a segítséget.
2013. febr. 12. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne görcsölj ennyire rá, nem minden eset azonos.

Gondolj bele, hogy egy nap 24 órából áll, te 10 percet nézel ebből a 24 órából. lehet eben a hónapban fél napot csúszott az ovud. És ezért nem volt még tegnap pozitív az ovuteszt.El kel érnie egy bizonyos hormonmennyiséget hogy mutassa.

Nem tudod tökéletesen percre pontosan kikalkulálni mikor is reped meg a tüsző, CSak be tudod határolni 1-2 napra a legtermékenyebb időpontod.Ekkor kell szeretnetek egymást.

És a legfontosabb hogy nyugodt legyél.Sok sikert.

2013. febr. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Egyáltalán nem vagyok rágörcsölve a dologra, csak érdekel másoknál (akik már többször használtak már ilyen tesztet) hogy zajlik ez az egész, mert nekem valahogy nem a leírtak alapján működik a testem. :)

Kíváncsi vagyok, hogy ez így is normális-e, vagy a hőmérsékletem nem mond igazat. Nem tudom melyiknek higgyek...

2013. febr. 12. 15:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia, 1es vagyok.

Értem én, de bele kel nyugodnod hogy ez igy természetes. Minden tünetet összevetve kell azt a 24 órás intervallumot becéloznotok.JA és a spermák 3napig bőven elélnek, igy ha az első jelnél (vagy hamarabb)szeretkeztek, mire az összesen túl vagy akár össze vissza is,simán betalál az egyik. :)

Ezért nem kell ennyire pontosan meghatároznod az ovud.

Mi ugy szoktuk hogy a 14 ik naptól aktívan belehúzunk, főleg ha fáj a hasam vagy pozitív az ovuteszt. Ha most nem jön össze, jövőhónapban megpróbáljuk a csak napközbeni szexet.Mert mi álltalában este/éjjel szeretkezünk. De hogy ezen ne múljon hazarángatom délbe a férjem ;)

Sok sikert!

2013. febr. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

:)

Köszi! Nektek is sok sikert a babához!

2013. febr. 12. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!