Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tegyek? A környezetem nem...

Mit tegyek? A környezetem nem örül, de mi igen.

Figyelt kérdés
8 hetes terhes vagyok. Még 1.5évem van a sulimból (egyetem), férjnél vagyok, van saját lakás, egyetem mellett munkahely, férjemnek is két munkahelye van. Kényelmesen, dolgosan éljük az életünket, nem vagyunk gazdagok, de szegények sem. Beosztjuk, amink van. Nem terveztük, de itt a picink is. A környezetem nem örül neki felhőtlenül, mert ott a sulim. Mi nagyon boldogok vagyunk, de azt látom a szemükben, hogy a segítségük nélkül úgy sem fog menni, és megint csak nekik csináltunk plusz munkát. Ki akarom őket zárni a gondolataimból, de hogyan? Más is van ilyen helyzetben?
2009. szept. 7. 10:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez az, amikor a környezet olyanba szól bele, amihez semmi köze.


Boldog babavárást!

2009. szept. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanígy voltam!Elfogod tudni végezni a sulit,és hidd el,hogy boldogulni is fogtok,aztán majd ha meg lesz a picur megváltozik a hozzáállása annak,aki most tiltakozik!!!!!!!Ja,és nem fogtok plusz munkát okozni senkinek,mert ti magatok szépen,ügyesen helyt fogtok állni!!!Nagyon sok boldogságot okoz majd nektek az a pici élet!!!!!!!!Sok sikert!!!!Boldog babavárást!Jól döntöttetek,főleg akkor fogod tapasztalni amikor először magadhoz öleled és először fogja majd mondani,hogy ANYA!Minden jót nektek!!
2009. szept. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! köszönöm a gyors válaszokat! Nagyon kedvesek vagytok! Jó érzés egy kis bátorítást is kapni, még ha nem is ismerjük egymást! Köszönöm!
2009. szept. 7. 11:00
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Egy babát meg a sulit mérlegre tenni ?? a sulit bármikor folytathatod tovább, annál is inkább , mert most már kreditrendszeres ; a baba meg nem "folytatható" . Ha jön, hadd jöjjön, a legszebb időszak következik az életedben: anya leszel! :)))

A környezetedre nagyívben....Ha ti ketten a pároddal együttes szeretettel és türelemmel várjátok és gondozzátok a picit, semmi baj nem lesz!!!

2009. szept. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezt érzem! Mindenünk megvan, ami a kezdéshez kell, én és a párom is ennél sokkal nehezebb körülmények között nőttünk fel, sőt! Én értékelem amink van és úgy gondolom, ő is azért jött el hozzánk,mert most van itt az ideje. Tökéletes időpont soha nem lesz! Mi szeretjük és akarjuk, csak sok feszültséget okoz anyukám és a párom nővére. És elég gyakran találkozunk ahhoz, hogy túl sok legyen a negativ hatás. Szeretnék nem odafigyelni rájuk ... igyekszem.
2009. szept. 7. 11:06
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

Én a helyedben megpróbálnám teljesen függetleníteni magamat tőlük, a jövőben is. Nem ellenségeskedésről van szó természetesen...hanem csak a minimális udvarias viszony szintjére kell vinni a dolgot. Ha segítségre van szükséged, inkább barátokhoz fordulj, vagy ügyesen kell összeszervezni. (nem kevés munka...jóval több, mint szívbőljövő segítséggel..de megéri)

Hasonló helyzetben voltam...és nagyon erős volt bennem az elhatározás, hogy aki nem örül az én boldogságomnak, azzal nekem nincs dolgom, az udvarias viszonyon kívül. Sajnos, szomorú ha ebben a közeli hozzátartozók is érintettek. De szerintem meg kell tenni.

Én most látom, néhány rokonom szemében, akik annak idején gonoszul okoskodóak voltak...hogy elszégyellték magukat.

De nem lesz szorosabb viszonyom velük mert megbocsáthatatlannak tartom.

2009. szept. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Gratulálok!Biztos nagyon jó helyre érkezik a pici,nem véletlenül sietett annyira!Figyeld csak meg anyukádat,milyen boldog lesz majd,ha kezében tartja majd az unokáját!:)))Mindennel megbírkózol majd,a sulival is előbb-utóbb,megvár az!:)))Nagyon nagyon sok boldogságot Nektek!!!!
2009. szept. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A Baba, akihez nagyon sok szeretettel gratulálok, csak a Tiéd és az Apukájáé. Ha lesz neki nagyi, nagynéni, az csak plusz bónusz. A kicsi jövevény nem véletlenül választott itt és most Titeket. Örüljetek neki tiszta szívetekből és, aki nem osztozik az örömötökben, az magára vessen. Majd később úgyis jönnek gügyözni meg potya "simogatásokra". Akkor persze megemlítheted nekik, hogy: - Na ettől féltetek ennyir?-, de addig csak hármotokra koncentrálj és próbálj meg kizárni minden negatív impulzust az életedből. Minden szépet és jót kívánok Nektek!
2009. szept. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Sok erőt adtatok!
2009. szept. 7. 12:25
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Lassan már nem tudok mit írni...:) annyit tennék hozzá, hogy a pároddal a saját életeteket élitek, és ti hozzátok/hoztátok meg a döntést. Én is gratulálok, és osztom a többiek véleményét. Sok boldogságot!!

Mi is most próbálkozunk a férjemmel... és irigyellek, a suli meg megvár. Egy leendő-leendő anyuka:)

2009. szept. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!