Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi a jövedelmetek 1...

Mennyi a jövedelmetek 1 hónapban? Nem féltek/féltetek tőle, hogy anyagilag hogyan lesz az élet, ha megvan a Picurka?

Figyelt kérdés
Nem akarok anyagiasnak tűnni, de én rettegek ettől. Sem a férjem, sem én, nem keresünk valami jól (közalkalmazottak vagyunk mindketten, azt hiszem ezzel mindent elárultam), de ugyanakkor nagyon szeretnénk már babát. Férjem 26, én 24.
2013. febr. 17. 21:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Elég fiatalok vagytok (mint mi), ha féltek és úgy látjátok még nincs annyi anyagi hátteretek, hogy babát vállaljatok akkor bőven várhatok még. Mi úgy vagyunk vele, hogy majd csak lesz valahogy. De egyenlőre hiába próbálkozunk nem is nagyon jön a baba.
2013. febr. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Ne félj tőle
2013. febr. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

Megertelek. En ugyan igy rettegtem! Mindenki azt mondta h vagjunk bele mert maaajd kapsz egy csomo mindent. Na lehet h valakinel ez igy megy meg most is, de nalunk es az osszes baratnomnel sajna ez nem igy tortent! Mindent mi vettunk meg es senki nem ajanlotta fel h esetleg majd azt o megveszi. Igaz meg nem szultem meg, esetleg babalatpgatoba majd hozzak de nem johetek haza a korhazbol ugy h nincs pelus+ furdetokad+torolkozo+kisagy eeeees meg sorolhatnam.


Szoval jogos a gondolat es mi is ezert vartunk evek

2013. febr. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%

3 as vagyok ..veletlen elkuldtem.



Tehat mi is ezert vartunk evek ota. De viszont ha mindig erre vaarsz. Haat sajna sosem lesz eleg penz.


Viszont azt kalkulald bele h kb 1000euro ha a nullarol indulsz es szolidan de mindent meg akarsz neki venni

2013. febr. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

Amikor terhes lettem jutalommal és minden egyébbel együtt átlag havi 220 ezer Ft körül kerestem nettóban, a férjem pedig egy kicsit többet. De én akkor 32 éves voltam. 24 évesen én is csak 74 ezret kerestem.

Egyébként mi már akkor is szerettünk volna babát, csak sajnos ilyen sokat váratott magára. Most utólag azért be kell látnom, hogy anyagilag sokkal többet tudunk nyújtani a babánknak. Persze akkor is szerettük volna, akkor is fel tudtuk volna tisztességesen nevelni, de így sokkal könnyebb.

2013. febr. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat, látom, nem vagyok egyedül a gondolattal...sajnos :(


Az a helyzet, hogy a mi kettőnk havi nettó jövedelme 180.000Ft. Albérletet nem kell fizetnünk, szerencsére "csak" a rezsi van. Autónk ugyan van, de nem használjuk csak hétvégén, és nagy bevásárlásnál, minden költségünket igyekszünk lecsökkenteni több-kevesebb sikerrel.

Tudom, hogy a pénzünk nem sok, de a legtöbben azt mondják, hogy hiába is várok arra, hogy majd hűűde mennyi pénzünk lesz, mert úgysem lesz, maximum "fillérekkel" keresek majd többet, ha a jelenlegi helyzetet nézzük idehaza :(

Én ettől függetlenül félek! Az állásunk ugyan "biztos", ha lehet ilyet mondani manapság, de nem valami jól fizető.

Nem is tudom, olyan furán hangzik, hogy azért ne legyen babucink, mert majd ha többet keresünk... Áhh, jó kis dilemma ez :( Nálunk se jön még egyenlőre a baba, de nem védekezünk már egy jó ideje.

2013. febr. 17. 21:51
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

Hát azt kalkuláld bele, hogy a gyed-ed nem lesz annyi mint most a fizetésed, tehát ergo netto 180ezernél tuti kevesebb lesz a családi kasszában.

Mivel még fiatalok vagytok én biztosan nem vállalnék még babát. Nekünk a férjemmel 300ezer Ft a netto bevételünk, 2 gyermekük van de csak úgy tudunk normálisan megadni mindent a gyerekeinknek (na nem luxus dolgokat, csak számunkra alap dolgokat) ha a férjem másodállást vállal. Mindenből szinte használtat vettünk/veszünk, így is rengetegbe kerülnek, ráadásul még picik, ha elkezdődik az ovi, suli akkor még több lesz. Szóval nem egyszerű az biztos.

Lehet más könnyen kijön ennyi pénzből, én nem tudnék. Csak havi szinten 20ezer Ft a pelenka meg a bébiétel (tejpép, tápszer, babáknak való speciális kekszek stb.) Hát ha meg betegek arról ne is beszéljünk! Volt olyan hónap, hogy 30ezret hagytunk ott a patikában ( lázhúzó, vitamin, orrcsepp, mellkas kenőcs, kúpok, ráadásul mindkét gyerkőcöm ekcémás, így egy vagyon a különböző krémek és tusfürdők beszerzése). Szóval ezekkel is kalkulálni kell, hogy lesznek extra kiadások, mi lesz ha a gyerkőcötök olyan extra táplálást vagy gondozást igényel, hogy rengeteget kell emiatt költeni rá? (gondolok ezalatt pl az én gyermekeim esetében az ekcémára, nem vehetem meg a 200 forintos tusfürdőt, a 4.300 Forintos hiper- szuper hypoallergént kell megvegyem mert csak azt viseli el a bőrük stb. stb.)


Vagy ott vannak a védőoltások! Mi beadattunk minden nem kötelezőt is nekik (bárányhimlő, rota stb.), ha hát az is egyon, 40ezer Pl a rotavírus elleni... Persze nem kötelező, de én úgy vagyok vele, hogy minden meg szeretnék nekik adni és ha 1% esély van arra, hogy megvédhetem őket valamilyen betegségtől akkor már megérte... (azóta be is bizonyosodott, hogy milyen jól tettük...)


Szóval ezeket gondold át és beszélgess sokat olyanokkal akiknek már van gyermekük....

2013. febr. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

Szia! mi sem keresünk sokat,kb 80-90 ezret megkapunk egy hónapban,én vagyok csak felvéve határozatlanra,a férjemet meg csak hosszabítgatják,nem biztos,hogy megmarad a munkája,van mellék keresetünk ,amiből azért mégegyszer annyi pénzünk bejön,mint amit keresünk,de azt félretesszük,mert nem hitelből szeretnénk majd házat venni.nincs még autónk sem,anyóséknál lakunk és ez nagy segítség,de bevállaljuk,mert 3 gyerkőcöt szeretnénk és később sem lesz több pénzünk,vagy ha lesz akkor is 15 év múlva csak.Sokan ennyi pénzből nevelnek gyereket!

Azt mondják páratlan gyerek legyen pénz szempontjából: vagy 1 vagy 3..van benne valami nem?

Kicsit azért ha tudtok,tegyetek félre a baba érkezéséig,mert sok cuccot kell venni neki,de azt sem muszáj újonnan,így lehet spórolni!


ja és mi 23 évesek vagyunk

2013. febr. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen, én is úgy gondoltam, hogy félre kellene rakosgatni, hogy amik a baba érkezéséig (megszületéséig) beszerezendő dolgok, azokat legyen miből megvenni. Én megmondom őszintén, hogy nem ettől a résztől félek, hál'istennek van segítségünk több irányból is, "megöröklünk" majd ezt-azt olyan családtagoktól, barátoktól, akiknek most van pici babájuk. Persze, tudom, hogy erre nem lehet alapozni, nem is szabad, csak mondom. Én a mindennapoktól félek. Hogy ennyi pénzből hogyan fogunk élni... :(

Igen, én is tudom, hogy sokan ennyiből, sőőőt, még ennyél kevesebből nevelnek gyereket, de ez nekem kevés. Lehet, hogy ennyiből nevelnek mások, de ki tudja, hogy hogyan... Nem azt mondom, én sem arra vágyok, hogy tudjak neki venni aranyórát lánccal, csak, hogy alapvető, és tényleg alapvető dolgokat meg tudjunk neki venni majd. Nem könnyű, az biztos. :(

2013. febr. 17. 23:11
 10/13 anonim ***** válasza:
Kedves 8as! Elmagyaraznad nekem ezt a vagy egy vagx harom gyerek legyen! Nem latom a logikat. Koszonom szepen
2013. febr. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!