Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ki hogy készül a teherbeesésre...

Ki hogy készül a teherbeesésre? Elkezdtetek már jóval előre gondolkozni, tervezni vagy a természetre hagytátok a dolgokat?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, szóba került a baba, de majd csak jövőre vagy 2015-ben, idén még nem.

Úgy beszéltük a párommal hogy ebben az évben még védekezünk és ha minden a tervek szerint megy akkor jövő januártól már nem.

Én szeretnék picit előre tervezni, esetleg gyógynövényt vagy homeopátiás szert használni vagy ilyesmi, hogy nagyobb legyen a teherbeesés esélye.

Nem dohányzom, alkoholt szoktam inni, szeretnék erről majd szépen fokozatosan leszokni és egészségesebben is étkezni.

Van esetleg valami vitamin vagy ilyesmi amivel fel lehetne készíteni a szervezetet a teherbeesésre és a terhességre?

Tehát tudatosan akarok készülni már most, nem csak úgy hogy abbahagyjuk a védekezést, szexelünk és majd lesz ami lesz.


Minden tanácsot szívesen fogadok! :)


2013. febr. 18. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Előre ne csinálja semmit. Homeopátiát megfelejtsd el, semmi értelme, csak pénzkidobás. Max. annyi, hogy szedj folsavat, amikor próbálkozni kedtek. (ne terhesvitamint!!) Kb.ennyi. Majd ha nem jön a baba, lehet agyalni, hogy miért. Rákészülni felesleges, mert acsalódás csak rossz érzést kelt benned.
2013. febr. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem 1-2 évre előre teljesen felesleges még készülni. Élj egészségesen, sportolj, majd ráérsz akkor folsavat szedni, ha már nem védekeztek!
2013. febr. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindenben egyet értek az első válaszadóval!

Ha 2015-ben próbálkoztok csak, akkor 2 évig felesleg akár terhesvitamint szedni, akár homeopátiás készítményeket alkalmazni. Az alkoholt mellőzd, persze nem azt mondom, hogy egy pohár bort, sört nem ihatsz meg, de ha nagy tételben fogyasztottad, akkor azzal célszerű leállni. Sok zöldséget, gyümölcsöt kell enni, de ezt meg nem csak a teherbeesés miatt, hanem egyébként is!

2013. febr. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én inkább anyagilag készülnék rá, de most komolyan. Megpróbálni félretenni minél több pénzt, mert ha megérkezik, rengeteg cuccra lesz szüksége és gyorsan kinő majd mindent.

Az alkoholt tényleg mellőzd! Néha egy pici pohárral belefér (nem tömény) de egyébként szoktasd le magad róla, mert ha megszületik a baba, a szoptatás miatt úgysem ihatsz majd!


Amit javasolnék még, hogy tornázz, mozogj sokat, főleg has, fenék, comb tájékra! Erősítsd meg ezeket a részeket, hogy kevésbe viselje meg a testedet a szülés és hamarabb regenerálódj majd!

2013. febr. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha 2015-ben terveztek babát, én max 2014-ben foglalkoznék komolyabban a témával. Esetleg elkezdeném vezetni normálisan a ciklusom, tervezett babakészítés előtt 3 hónappal már szednék vitaminokat.
2013. febr. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 frászkarikaborsó ***** válasza:
Ilyen korán még felesleges elkezdeni, de az persze nem baj hogy már most tájékozódsz :) Nem tudom mivel védekeztek, de ha tablettát szedsz, azt már jó előre abba lehet hagyni hogy beálljon utána a ciklusod. Hőgörbét lehet vezetni előtte már fél évvel is, hogy megismerd a ciklusodat. Terhesvitamint is szedhetsz ha tél lesz és nem tudsz bevinni elég vitamint, de nyáron elég a folsav és a sok zöldség-gyümölcs. Ha a párod is rá van kattanva ennyire a témára, akkor ő is elmehet előre egy spermavizsgálatra, persze ezt nagyon ritkán szokták bevállalni, de nekem van ismerősöm aki elment teljesen magától mielőtt belevágtak, mert szerette volna tudni hogy milyen esélyekkel indul. Most kb ennyi jutott eszembe :)
2013. febr. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!